ייעוץ פנסיוני לעובדי מדינה

צרו איתנו קשר
תוכן עניינים

למה לעובדי מדינה כדאי לבדוק בהקדם את תוכניות הפנסיה וביטוח שלהם בהקדם האפשרי? חברת פורשור מציינת למי כדאי לבדוק את המצב הפנסיוני:

  • למי שגילו בין 58-30 ששכר אישי ברוטו מעל 8,500 שקלים או שכר משפחתי (יחד) מעל 12,000 שקלים.
  • שכירים, עצמאיים ובעלי שליטה שמשלמים (או שמפרישים עבורם) לתוכניות פנסיה
  • למי שמשלמים לתוכניות ביטוח אישיות ומשפחתיות (ביטוחי חיים, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוחים משלימים ועוד)
  • למי שמפריש מעל 400 שקלים בחודש לתוכניות שונות.

לקביעת פגישה במחיר מוזל התקשרו 09-9846749

ייעוץ לעובדי מדינהרבים לא יודעים זאת, אבל נכון לכתיבת שורות אלה מדינת ישראל היא המעסיק המשמעותי ביותר במדינת ישראל. נכון, זה נשמע משעשע, אבל נראה כי למעלה מחמישים אחוז מכוח העבודה במדינת ישראל מועסק על ידי המדינה עצמה. ישנם תנאי עבודה מסוימים שמבדילים את עובדי המדינה מהעובדים האחרים במשק שכוללים בין היתר את הביטוח הקולקטיבי, את השירותים הבנקאיים וכמובן את העיקרון של הפנסיה התקציבית שהייתה נהוגה משנותיה הראשונות של מדינת ישראל ועד תחילת המילניום הנוכחי.

החשיבות של קבלת ייעוץ פנסיוני לעובדי מדינה

בקרב הציבור הרחב מקובלת הדעה הרווחת לפיה הגם שמשכורותיהם של עובדי המדינה אינן גבוהות באופן משמעותי מהממוצע במשק, הרי שתנאי הפרישה של העובדים אכן מעוררים קנאה. יש בכך לא מעט מן האמת, אך נכון להיום נראה כי רב הנסתר על הגלוי בכל הקשור לתנאי הפרישה של עובדי המדינה.

אין הכוונה לכך שהמדינה מסתירה פרטים מסוימים מהעובדים שלה, אבל די בהצצה חטופה על מדריך הפורש לגמלאות שיצא לאור בהפקתה של נציבות שירות המדינה על מנת להבין שמדובר על עניין מורכב בצורה בלתי רגילה. אי לכך, במידה והעובד מעוניין לדעת למה להכין את עצמו בצאתו לפנסיה ועל מנת שיוכל לבחור את התנאים המתאימים ביותר עבורו באופן אישי, ישנה חשיבות עליונה לקבל ייעוץ פנסיוני מתאים מיועץ שמתמחה במגזר של עובדי המדינה.

ייעוץ פנסיוני לעובדי מדינההמורכבות של תשלומי הקצבה

ישנה שיטה פשוטה יחסית לחישוב תשלומי הקצבה החודשית שמשולמת לעובדי המדינה. עם זאת, ישנם כל כך הרבה סעיפים ותתי סעיפים שמשנים את התוצאה הסופית, עד שקצרה היריעה מלהכיל את כולם. די בלהזכיר מונחים כמו היוון, רכישת זכויות לתקופת שירות קודמת, פדיון ימי חופשה, או פיצוי בגין ימי מחלה, על מנת להבין שמדובר על תחום דינמי ומורכב מעין כמוהו שדורש התערבות של איש מקצוע.

איך יועץ פנסיוני יכול לעזור לעובדי מדינה?

יועץ פנסיוני שאינו תלוי באף גוף פיננסי שהוא, יכול לספק לעובד המדינה תמונת מצב רחבה ובהירה ככל האפשר בנוגע למצבו הפנסיוני בהווה ובעתיד. היועץ חוקר את כל המוצרים הפנסיונים של העובד, מנהל אתו שיחה בנוגע לאפיקי ההשקעה המתאימים לו באופן אישי, בוחן את מצבו הכלכלי מבחינה פיננסית ובסופו של דבר לאחר ניתוח ובחינה מעמיקה של כל הנתונים הרלוונטיים מספק לו המלצות מבוססות בתוספת נימוקים אודות לאפיקי ההשקעה המתאימים עבורו ביותר, עבור גיל הפרישה המומלץ עבורו, עבור אופן התשלום, אופי פריסת התשלומים ועוד.

לסיכום

עובדי מדינה רבים כמו למשל אנשי שב"ס, מורים, שופטים, שוטרים ועוד רבים אחרים, לא משקיעים ולו שנייה אחת במחשבה על הפנסיה שלהם. יש נוחות מסוימת במשרות של עובדי המדינה שגורמת להם להתעלם מעתידם הפנסיוני תוך אמונה שהמדינה דואגת בהווה ותדאג בעתיד לכל צרכיהם.

עם זאת, ועל כך אין מרבים לדבר, ישנן דרכם רבות בהן ניתן לנקוט על מנת למקסם את תשלומי הפנסיה, ישנן דרכים בהן ניתן לבחור על מנת להפחית את תשלום המסים על תשלומי הפנסיה וישנן דרכים בהן ניתן לגלות האם מדי חודש מועבר אחוז מסוים מהמשכורת של העובד לאפיקים שלא מתאימים לו כלל וכלל. הצעד הראשון בכל אותם דרכים שהוזכרו לעיל עובר במשרדו של יועץ פנסיוני שמתמחה בייעוץ פנסיוני לעובדי מדינה. קחו החלטה נבונה ועשו את הצעד הזה.

אולי יעניין אותך:

פרישה – ככה עושים את זה היום, כך עושים את זה נכון

קרנות פנסיה ותיקות בניהול מיוחד- קופת הפנסיה לעובדי הדסה בע"מ