ייעוץ פנסיוני למורים

צרו איתנו קשר
תוכן עניינים

למה למורים כדאי לבדוק בהקדם את תוכניות הפנסיה וביטוח שלהם בהקדם האפשרי? חברת פורשור מציינת למי כדאי לבדוק את המצב הפנסיוני:

  • למי שגילו בין 58-30 ששכר אישי ברוטו מעל 8,500 שקלים או שכר משפחתי (יחד) מעל 12,000 שקלים.
  • שכירים, עצמאיים ובעלי שליטה שמשלמים (או שמפרישים עבורם) לתוכניות פנסיה
  • למי שמשלמים לתוכניות ביטוח אישיות ומשפחתיות (ביטוחי חיים, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוחים משלימים ועוד)
  • למי שמפריש מעל 400 שקלים בחודש לתוכניות שונות.

ייעוץ פנסיוני למוריםלקראת היציאה לגמלאות מורים רבים מרגישים כי משרד החינוך כבר ידאג להם מבחינת תשלומי הפנסיה ולכן לא טורחים לפנות ליועץ פנסיוני מקצועי שאינו תלוי באף גוף חינוכי או פנסיוני. במידה וגם אתם עובדים כמורים ומאמינים כי עבורכם ייעוץ פנסיוני אינו רלוונטי כלל וכלל, אנחנו מזמינים אתכם לפנות כמה דקות מזמנכם ולקרוא על ייעוץ פנסיוני למורים. ייתכן והן יחסכו לכם לא מעט כסף בעתיד ואפילו בעתיד הקרוב.

מדריך גמלאות ופנסיה למורה

האם עיינתם אי פעם בחמישים העמודים של מדריך הגמלאות של נציבות שירות המדינה? מדובר על מסמך מרתק וחשוב מאין כמוהו, אך יש לומר שגם כמעט בלתי אפשרי לצלוח את כל עמודיו תוך הבנה של כל סעיף וסעיף ביום אחד לא לומר בחיים שלמים.

המסמך שמהווה מעין הסבר מפורט של הוראת החוק בנוגע ליציאה לגמלאות של מורים שמהווים מגזר עצום בן מאה ושלושים אלף עובדים מכיל סעיפים ותתי סעיפים רבים, מלא בחישובים ובהתייחסות למקרים חריגים ובסופו של דבר גם המורה להבנת הנקרא לא יוכל לעקבו אר ההסתעפויות והמשמעויות הנסתרות של הדברים.

לרוע המזל מעטים המורים שחלק מההכשרה שלהם כלל התמחות בייעוץ פנסיוני וכך מדי שנה יוצאים לגמלאות מורים רבים שלא טרחו לברר את הזכויות שלהם ושלא טרחו למקסם את תשלומי הפנסיה שלהם בשל בורות או בשל חוסר אמונה כי בכוחם להשפיע על גובה התשלומים.

מה היועץ הפנסיוני יכול לעשות בשביל ציבור המורים?

קצרה היריעה מלהכיל את כל הבירורים שיש לבצע עוד לפני היציאה לגמלאות. הכנו עבורכם רשימה קצרה וממוקדת של חלק מהשירותים שניתן לקבל מיועץ פנסיוני שמתמחה בתחום אנשי החינוך בדגש על מורים:

  • בדיקת כדאיות בנוגע לגיל הפרישה והיציאה לגמלאות
  • בדיקה ממוחשבת וכוללת של כל תלושי השכר ששולמו עד כה
  • אספקת מידע בנוגע לרפורמות בתחום הפנסיה (פנסיה תקציבית לעומת צוברת למשל)
  • מתן ייעוץ בנוגע לאופן קבלת התשלום ולגבי התכנית המתאימה ביותר למורה
  • דאגה מתמדת למיקסום כספי הפנסיה
  • התאמה בין אפיק ההשקעה לאופי של המורה.

לסיכום

כאר מורה עומד על סף היציאה לגמלאות בין אם הוא מודע לכך ובין אם לא, בפניו עומדים שיקולים רבים מספור וההחלטות שיעשה בעקבות כל אותם שיקולים יכולות להשפיע בצורה ניכרת על עתידו הכלכלי ועל עתיד משפחתו הקרובה. הפנסיה היא לא עניין שבו אפשר לסמוך בעיניים עצומות על כך שכל הנוגעים בדבר ירצו בטובתכם המלאה.

מדובר על סכומי כסף גדולים שלרבים יש אינטרסים שלא לשלמם או לכל הפחות לשלם סכומי כסף נמוכים יותר מאלו שיכולים היו להיות משולמים לכם.

שימו לב – פגישת ייעוץ עם יועץ פנסיוני שאינו קשור לשום גוף חיצוני יכולה בסופו של דבר להבטיח לכם עתיד טוב יותר. אל תניחו את מעותיכם על קרן הצבי, השקיעו בעתיד בטוח יותר.