ביטוח נסיעות לחו"ל

צרו איתנו קשר
תוכן עניינים

ביטוח נסיעות לחו"למדי שנה, עשרות אלפי ישראלים נוהרים בהמוניהם לנתב"ג, כאשר היעד הוא החופשה הנחשקת בחו"ל. בין אם מדובר בגיחה קצרה לרודוס או לכרתים, טיול משפחתי בערי אירופה הקלאסית, או טרק של מספר חודשים במזרח הרחוק – בעבור ישראלים רבים, החופשה בחו"ל הפכה למצרך חיוני, ואין דבר שיעמוד ביניהם לבין היעד המבוקש.

עם זאת, בשעה שמתכננים את החופשה המיוחלת בחו"ל, ישראלים רבים נוטים להתמקד רק בצד הנוצץ של החופשה, ולהתעלם מצדדים אחרים, נוצצים פחות. אף כי חופשה בחו"ל נוטה לרוב להיות עניין בטוח למדי – אלא אם יצאתם לטיול באזורי הקרבות של מרכז אפריקה – הרי שגם במקומות הבטוחים ביותר בעולם, כגון לונדון, פריז וניו יורק – כולנו חשופים לשורה ארוכה של סכנות, בין אם מדובר בניסיון שוד, תקיפה אלימה בשעת לילה מאוחרת, או סתם נפילה ברחוב באמצע היום. מקרים אלו עלולים להרוס בבת אחת את הטיול, ולהותיר אותנו במצב חירום מבחינה אישית וכלכלית כאחד.

מסיבה זו, מרבית חברות הביטוח בישראל מציעות ביטוח נסיעות לחו"ל, אשר מטרתו לספק לנו את מעטפת ההגנה הנדרשת, על מנת שנוכל להתמסר בלב שלם להנאות הטיול וללא דאגות מיותרות. בימינו קיימות מספר רב של פוליסות ביטוח שונות עבור היוצאים לחו"ל, הכוללות שורה של תנאים שונים ומגוונים.

מתי כדאי לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל?

אף כי מבחינת מרבית האנשים, טיול לערבות אפריקה או מסע טרקים בנפאל לא יהיה שלם ללא רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל, אשר מהווה כמעט "מוצר חובה" במקרים אלו, הרי שבכל הנוגע לטיולים באזורים שנחשבים בטוחים יותר, ולרבות אירופה ואמריקה הצפונית, מטיילים מסוימים בוחרים להימנע מרכישת הביטוח מתוך מחשבה כי מדובר בהוצאה כספית מיותרת, וללא צורך ממשי.

עם זאת, חשוב לזכור כי בסופו של דבר, כולנו מתמודדים מדי יום מול שורה ארוכה של תאונות פוטנציאליות, וזאת מרגע יציאתנו מהבית בבוקר, ועד לחזרה אליו בערב, כאשר למזלנו רובן נמנעות ברגע האחרון. עם זאת, ובניגוד למצב בארץ, הרי שיכולתנו להתמודד עם תאונה או אירוע פתאומי וחריג בחו"ל קטנה במידה ניכרת, שכן במרבית המקרים האירוע מתרחש בארץ זרה, כאשר לא תמיד ברור למי יש לפנות, וכיצד ניתן לקבל סיוע נדרש בדחיפות.

מסיבה זו, וגם אם נראה לרבים כי הסיכוי להתרחשותו של אירוע חריג בעת הטיול לחו"ל נמוך, ואף אפסי, הרי שחשוב לזכור כי מקרים כאלו עודם מתרחשים, גם במקומות הבטוחים ביותר בעולם. במצב זה, חשוב שלמטייל תהיינה כתובת חירום אליה יוכל לפנות לצורך סיוע, שכן במידה ולא, החופשה החלומית עלולה להפוך בתוך זמן קצר לחופשת בלהות, אותה תרצו להדחיק לאורך שארית חייכם.

כיצד לבחור ביטוח נסיעות לחו"ל?

בימינו, כל חברות הביטוח בישראל, וכן מרבית סוכנויות הנסיעות, מציעות למטיילים שורה ארוכה של פוליסות ביטוח למטיילים לחו"ל, כאשר היקפן של הפוליסות, ובהתאם לכך מחירן, משתנה באופן משמעותי מפוליסה אחת לרעותה, וזאת כמובן גם בהסתמך על יעד ומטרת הנסיעה. במרבית המקרים, פוליסות הביטוח הבסיסיות מתחילות במחיר של כ-1$ ליום טיול, ועולות בהדרגה.

בסופו של דבר, ובשעה שאדם גמר בדעתו לנסוע לחו"ל לפרק זמן מסוים, יש באפשרותו לבחור מבין מגוון רחב במיוחד של פוליסות ביטוח, כאשר מומלץ בכל מקרה לבצע סקר שוק מקיף לשם בחירה בפוליסה הטובה ביותר עבורו. יש לזכור, כי לא תמיד הפוליסה הזולה ביותר היא גם המומלצת ביותר, ולעיתים עדיף לשלם מעט יותר וכך להבטיח כי בעת צרה, תמיד יהיה לאן לפנות.

ביטוח נסיעות לחו"ל