ייעוץ פנסיוני למעסיקים

צרו איתנו קשר
תוכן עניינים

למה למעסיקים כדאי לבדוק בהקדם את תוכניות הפנסיה וביטוח שלהם בהקדם האפשרי? חברת פורשור מציינת למי כדאי לבדוק את המצב הפנסיוני:

  • למי שגילו בין 58-30 ששכר אישי ברוטו מעל 8,500 שקלים או שכר משפחתי (יחד) מעל 12,000 שקלים.
  • שכירים, עצמאיים ובעלי שליטה שמשלמים (או שמפרישים עבורם) לתוכניות פנסיה
  • למי שמשלמים לתוכניות ביטוח אישיות ומשפחתיות (ביטוחי חיים, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוחים משלימים ועוד)
  • למי שמפריש מעל 400 שקלים בחודש לתוכניות שונות.

לקביעת פגישה במחיר מוזל התקשרו 09-9846749

ייעוץ פנסיוני למעסיקיםעובדים רבים במשק הישראלי מודעים לחשיבות שבפנייה ליועץ פנסיוני בימינו. לפי סקר עדכני שנערך לאחרונה בישראל נראה כי ישנם רבים שמכירים בכך שמספר פגישות ייעוץ יכולות לחסוך לעובד אלפי ואף עשרות אלפי שקלים בטווח הארוך וכן להסביר לו מול מה הוא מתמודד בשוק הפנסיוני הדינמי והמורכב.

עם זאת, דווקא מעסיקים רבים לא טורחים להעסיק יועץ פנסיוני מקצועי למרות שמדי שנה הם משלמים סכומי עתק לעובדים הפורשים ומדי חודש מפרישים סכומים משמעותיים לקופות גמל, קרנות פנסיה ומוצרים פנסיוניים שונים שלא משרתים אותם נאמנה כלל וכלל. בדיוק פה נכנס לתמונה יועץ פנסיוני שמתמחה במתן ייעוץ פנסיוני למעסיקים.

כיצד יכול יועץ פנסיוני לסייע למעסיק?

ישנן תועלות רבות שיכולות לצמוח למעסיק מקבלת ייעוץ פנסיוני מקצועי ומקיף. להלן מספר תועלות על קצה המזלג:

  • הגדרה מלאה ומפורטת של המדיניות הפנסיונית של העסק – מדהים לגלות כמה מעסיקים מפעילים עסקים בימינו מבלי שהם מחזיקים באג'נדה פנסיונית ברורה כלפי העובדים שלהם. בעידן שבו החשיבות של הפנסיה הולכת ועולה, מדובר על טעות גדולה ביותר שיועץ פנסיוני יכול לסייע לתקן.
  • ניהול של מכרזים ומו"מ עם ספקים של מוצרים פנסיונים – ישנם בעלי עסקים לא מעטים (שמעסיקים עובדים רבים) שמעולם לא טרחו לברר האם ייתכן שישנם אי שם גופים פנסיונים שיכולים להציע להם הצעות אטרקטיביות יותר מאלו שהוצעו להם והתקבלו לפני אי אילו שנים. גם כאן צריך להיכנס לתמונה יועץ פנסיוני למעסיקים.
  • מעקב שוטף אחרי שינויים ועדכונים – יועץ פנסיוני שנמצא עם יד על הדופק בכל הקשור לחוקים שעוסקים במוצרים הפנסיונים יכול לחסוך למעסיקים סכומי כסף רבים. לרוע המזל מעסיקים רבים מנסים לחסוך את השכר של היועץ הפנסיוני למעסיקים ובסופו של דבר מן הסתם משלמים על כך ביוקר.
  • התאמת תועלות בין המעסיק למועסק – על היועץ הפנסיוני ליצור איזון ותיאום בין התועלות של המעביד לבין התועלות של העובד מבחינת המוצרים הפנסיונים, ההפרשה החודשית והתנאים של הפנסיה. מדובר על תחום רגיש ומורכב מאין כמוהו שיש להשאיר לידי המקצוענים בתחום.
  • הטמעת שינויים בארגון – קל מאוד לתת המלצות לשינויים ואין פשוט מלמתוח ביקורת. עם זאת, רק יועץ פנסיוני שמתמחה בתחום המעסיקים יכול להוביל שינוי של ממש בתחום הפנסיוני, לעקוב אחרי השינוי מקרוב, לבקר אותו מבחינה מקצועית ולוודא כי הוטמע כהלכה בארגון.
  • בניית מודלים פנסיונים מתקדמים – גם המנהל המוכשר ביותר והמעביד האיכותי ביותר לא תמיד יכול להבין את ההשלכות של קופת גמל כזו או אחרת או קרן פנסיה מסוג זה או אחר על העסק בכללותו.

כיום ישנם חברות מסוימות לייעוץ פנסיוני למעסיקים שמסוגלות להעניק שירות אקסקלוסיבי של בניית מודלים עתידיים שמאפשרים לחזות את השינויים שיתרחשו בארגון בעקבות הכנסת תיקונים בניהול הפנסיוני העדכני של החברה. באופן כזה המנהלים יכולים לקבל החלטות מושכלות תוך ראיית העתיד באופן מוחשי וברור.

מה שטוב לעובד, טוב כפליים למעסיק

כל מנהל מנוסה יודע שעובד מרוצה הוא עובד יעיל ופרודוקטיבי יותר. במציאות שבה עובדים צעירים כבר חושבים על הפנסיה ושבה כל עובד שכיר חשוף למידע רב בנוגע לעתיד הפנסיוני שלו, ישנה חשיבות עליונה לכך שהמעסיק יעשה כל שביכולתו על מנת ליצור תנאים פנסיוניים לא פחות ממעולים עבור העובדים שלו. במידה ואתם לא בטוחים כי אכן כך הם פני הדברים בחברה שבבעלותכם או בחברה שתחת הניהול שלכם, נראה שזה הזמן לקבוע פגישת ייעוץ עם משרד למתן שירותי ייעוץ פנסיוני למעסיקים ויפה שעה אחת קודם.