ייעוץ פנסיוני לארגונים וחברות

צרו איתנו קשר
תוכן עניינים

למה בארגונים וחברות כדאי לבדוק בהקדם את תוכניות הפנסיה וביטוח שלהם בהקדם האפשרי? חברת פורשור מציינת למי כדאי לבדוק את המצב הפנסיוני:

 • למי שגילו בין 58-30 ששכר אישי ברוטו מעל 8,500 שקלים או שכר משפחתי (יחד) מעל 12,000 שקלים.
 • שכירים, עצמאיים ובעלי שליטה שמשלמים (או שמפרישים עבורם) לתוכניות פנסיה
 • למי שמשלמים לתוכניות ביטוח אישיות ומשפחתיות (ביטוחי חיים, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוחים משלימים ועוד)
 • למי שמפריש מעל 400 שקלים בחודש לתוכניות שונות.

לקביעת פגישה במחיר מוזל התקשרו 09-9846749

ייעוץ לארגונים וחברותהשוק הפנסיוני המודרני במדינת ישראל הוא שוק רב אפשרויות ומורכב בצורה בלתי רגילה. קיימים בו צמתים רבים שיש בהם כדי להעלות את הסיכון לחשיפת המעסיקים כמו גם העובדים ללקויות משפטיות, ביטוחיות וכלכליות בעלות השלכות משמעותיות ביותר על התנהלות הארגון או החברה.

על מנת למנוע את כל אותם הלקויות הפוטנציאליות והבעיות האפשריות מומלץ מאוד לכל הארגונים והחברות להסדיר את כל הזכויות הפנסיוניות של העובדים בהם בהקדם תוך שימוש בכלים מתקדמים של עדכון, בקרה ושליטה שלא תמיד נמצאים בידי סוכן הביטוח או מנהל ההסדרים הפנסיוניים בארגון.

לשים את העובדים ואת המעסיק במרכז

מסקר עדכני שנערך לאחרונה בקרב מנהלי חברות וראשי ארגונים רבים במדינת ישראל עולה תמונה מפתיעה לפיה מידת ההשקעה במערכת התנאים הפנסיונים של עובדי החברה או הארגון שבמקרים לא מעטים מקיפה תקציבי ענק בגובה של מיליוני שקלים, לעתים קרובות לא זוכה לתשומת הלב לה היא ראויה.

במקרים רבים ההשקעות שמבוצעות אינן רלוונטיות יותר לאור הרפורמות הרבות שבוצעו בתחום הפנסיה בישראל בשנים האחרונות ולא אחת קורה שחברות גדולות מקבלות החלטות חד צדדיות שאינן תורמות למעסיקים, לעובדים ולעסק עצמו במידה שווה או מפרה באופן הדדי. פעמים רבות גם מתגלה שחסכונות של עובדים שיכלו לצבור הון נאה דשדשו במקום במשך שנים בשל החלטות מיושנות שנלקחו לפני עשרות שנים ומעולם לא נבחנו מחדש.

ייעוץ פנסיוני לארגונים וחברותמה כולל ייעוץ פנסיוני לארגונים וחברות?

בדרך כלל כשמדובר על חברות וארגונים, הייעוץ הפנסיוני ניתן על ידי חברת ייעוץ פנסיוני שמתמחה בתחום. חברות לייעוץ פנסיוני לרוב נותנות שירות מקיף ויסודי שכולל את השירותים הבאים:

 • בנייה של מודלים פנסיוניים עתידיים מתקדמים
 • מתן תמונת מצב רחבה ככל האפשר בנוגע לביטוחים הקיימים, ליתרונות, לחסרונות שלהם ולאלטרנטיבות
 • עריכה של מכרזי ביטוח פנסיה וניהול שלהם
 • ליווי וייעוץ עובדים בתהליכי פרישה
 • ייעוץ פנסיוני אישי לבכירים בארגון
 • ייעוץ פנסיוני שוטף תוך שימת היד על הדופק בנוגע לתקדימים בתחום ולאפיקים חדשים שמופיעים חדשות לבקרים
 • הטמעת שינויים פנסיוניים בארגון או בחברה על הצד הטוב ביותר.

ההבדלים בין ייעוץ פנסיוני לחברות וארגונים לבין ייעוץ לעובדים

ההבדל המשמעותי ביותר בין ייעוץ פנסיוני שניתן לחברה או לארגון לבין ייעוץ פנסיוני שניתן לעובד שכיר או עצמאי הוא בראש ובראשונה בהיקף החיסכון. בעוד שייעוץ פנסיוני מוצלח יכול לחסוך או להניב עשרות אלפי שקלים ללקוח פרטי, הרי שכשמדובר על חברה או ארגון הסכום הזה יכול גם להגיע לעשרות מיליוני ₪.

הבדל נוסף הוא משך ההתקשרות. ישנם לקוחות שמשך ההתקשרות עמם לא עולה על שלוש פגישות שנמתחות על פני מספר שבועות בלבד. עם זאת, כשמדובר על ייעוץ פנסיוני לארגונים וחברות במקרים רבים מדובר לא אחת על התקשרות שוטפת שלא מוגדרת בזמן. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שבדיוק כמו התקנות והחוקים שנוגעים לפנסיה, כך גם החברות והארגונים – דינמיים ומשתנים ללא הרף.

בשוק הפנסיוני ישנם מוצרים חדשים שצצים ללא הרף שיש לעקוב אחריהם ולבחון אותם ובנוסף לכך רק באמצעות מעקב שוטף לטווח ארוך ניתן לבחון מגמות שונות בארגון, ניתן לעמוד על טיב השירות של סוכן הביטוח שעובד מול הארגון, ניתן להטמיע שינויים לטווח ארוך וניתן להימנע מפספוס של הזדמנויות לחסוך עלויות בכל הקשור לפנסיות של העובדים והמעסיקים.

לסיכום

בתחום דינמי ומשתנה זה של תחום הפנסיה שבו מוצרים חדשים באים לעולם חדשות לבקרים ותקנות חדשות נקבעות אחת למספר שנים, החלטות שנלקחו בעבר הופכות די במהרה ללא רלוונטיות ולבלתי רווחיות. בהתאם לכך לכל בעל חברה או מנהל ארגון מומלץ לשכור את שירותיו של יועץ פיננסי בלתי תלוי שיסייע לארגון או לחברה להישאר עם יד על הדופק לנוכח השינויים הרבים ולהימנע מהוצאות מיותרות ומפספוס של הזדמנויות מוצלחות.