ביטוח חיים

צרו איתנו קשר

ביטוח חייםביטוח חיים הוא ביטוח שבו מכסה את עצמו אדם כנגד מצבים בהם לא יוכל לפרנס את משפחתו בעקבות תאונה או מחלה שיביאו לאובדן יכולת ההשתכרות שלו או למותו. ישנם מספר סוגים של פוליסות ביטוח שמכסות כנגד מצבים שונים וכן כל פוליסה מותאמת באופן אישי לצרכי הלקוח בהתאם ליכולתו ולרצונו.

מאחר וגובה התשלומים שתהיה חייבת חברת הביטוח לשלם במקרה הצורך תלוי בגובה הפרמיה החודשית, הרי שכל מבוטח יכול להתאים לעצמו מסלול שונה בהתאם ליכולתו.

היתרון של ביטוח חיים

רובנו מקבלים את הבריאות שלנו כמובנת מאליה. עם זאת, איש לא יכול לצפות את העתיד ואין אחד שיכול לדעת מה ילד יום. ביום בהיר אחד אדם שהיה בריא כל ימי חייו יכול לחטוף התקף לב על רקע של מום נדיר שלא אובחן מעולם ואדם אחר יכול ללכת ברחוב ועל ראשו ייפול מזגן מאחד הבניינים ברחוב. שני האנשים האלו יכולים להשאיר את המשפחות שלהם במצבים שונים לחלוטין לו אחד מהם השכיל לרכוש ביטוח חיים ואילו השני לא השכיל לעשות זאת.

ביטוח חיים הוא ביטוח ייחודי מאוד במובן הזה שאתם למעשה מבטחים לא רק את עצמכם אלא גם את המשפחות שלכם ואת האנשים החשובים לכם ביותר. מדובר על הדרך הטובה ביותר להראות אחריות ודאגה ועל הדרך היחידה שבה ניתן להבטיח כי במידה וחס וחלילה יקרה לכם משהו שימנע מכם את האפשרות להמשיך לתמוך ולפרנס את המשפחות שלכם, המשפחות שלכם לא תסבולנה מכך.

המורכבות של ביטוחי החיים

ישנה מורכבות גדולה ביותר בכל הקשור לפוליסות של ביטוח חיים. למעשה נראה כי מבוטחים רבים כלל לא מודעים למשמעויות השונות של כל הסעיפים בפוליסה שהם חתומים עליה. במידה ואתם מבוטחים בביטוח מסוים, נסו לשאול את עצמכם את השאלות הבאות:

  • אילו מצבים לא מכסה הפוליסה שלכם?
  • כיצד משולם הפיצוי במקרים השונים, באופן חודשי או חד פעמי ובמידה ומדובר באופן חודשי, למשך איזו תקופה ימשיכו להיות משולמים הפיצויים?
  • כיצד נקבע גובה התשלומים?
  • מה היא עלות דמי הניהול של הביטוח שלכם?

מדובר על ארבע שאלות בסיסיות שמסקר שנערך לאחרונה עולה כי מבוטחים רבים לא הצליחו לענות על כולן בביטחון גמור. בדיוק כאן נכנס לתמונה היועץ הפנסיוני.

מדוע כדאי להתייעץ עם יועץ פנסיוני לבחירה מיטבית?

אזרחים רבים מחליטים בצעד פזיז לחסוך את עלות התשלום ליועץ פנסיוני ובשלב מאוחר יותר מגלים כי הניסיון לחסוך מעט כסף עלה להם ביוקר. שימו לב – יועץ פנסיוני בשונה ממשווק או סוכן פנסיוני הוא אדם שעובד ללא זיקה למוצרים הפנסיונים השונים בהם הוא דן עם לקוחו. המשמעות היא שמדובר על יועץ אובייקטיבי בלתי תלוי שלנגד עיניו עומדת טובתו האישית של הלקוח שלו ודבר מעבר לכך.

לאור המורכבות הרבה של תחום פוליסות ביטוח החיים ההמלצה הגורפת היא להתייעץ עם יועץ פנסיוני לפני ההחלטה על סוג הפוליסה וכן להיעזר בשירותיו גם במידה והאדם כבר מבוטח על מנת שיעשה מעט סדר בבלגן.

שימו לב – ישנם סוגים שונים ותתי סוגים של ביטוח חיים. ישנם שכוללים מרכיב של חיסכון, ישנם שמבטיחים פיצוי למבוטח עוד בחייו, ישנם שמבטיחים פיצוי רק למשפחתו במקרה של מוות, ישנם שמתייחסים באופן ספציפי לסיבת המוות ומכסים רק כנגד מצבים מסוימים ועוד. כמו כן ישנן פוליסות כדאיות יותר וישנן שכדאיות פחות, ישנן יקרות יותר ללא סיבה וישנן שמשתלמות יותר בצורה שלא משתמעת לשתי פנים.

לסיכום, נכתוב כי אין ספק שביטוח חיים הוא הדבר הנכון עבור האדם העובד האחראי אך על מנת לבחור נכון (ואם כבר באחריות עסקינן), ההמלצה היא לפנות ליועץ פנסיוני בלתי תלוי על מנת שיסייע לאותו אדם בבחירה הנכונה והמתאימה ביותר עבורו ועבור משפחתו ויפה שעה אחת קודם.

ייעוץ פיננסי רון מאיר

ייעוץ פיננסי רון מאיר

רון מאיר, איש מקצוע מוכר בתחום ייעוץ פיננסי, עם ניסיון עשיר מאד בתחום והצלחות מרובות של עסקים ואנשים פרטיים. מנהל המרכז לייעוץ פיננסי, המקום שמרכז את כל המידע הכי מקצועי והכי עדכני ברשת.

התקשרו עכשיו! דילוג לתוכן