ייעוץ פנסיוני לשכירים

צרו איתנו קשר
תוכן עניינים

למה לשכירים כדאי לבדוק בהקדם את תוכניות הפנסיה וביטוח שלהם בהקדם האפשרי? חברת פורשור מציינת למי כדאי לבדוק את המצב הפנסיוני:

  • למי שגילו בין 58-30 ששכר אישי ברוטו מעל 8,500 שקלים או שכר משפחתי (יחד) מעל 12,000 שקלים.
  • שכירים, עצמאיים ובעלי שליטה שמשלמים (או שמפרישים עבורם) לתוכניות פנסיה
  • למי שמשלמים לתוכניות ביטוח אישיות ומשפחתיות (ביטוחי חיים, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוחים משלימים ועוד)
  • למי שמפריש מעל 400 שקלים בחודש לתוכניות שונות.

לקביעת פגישה במחיר מוזל התקשרו 09-9846749

ייעוץ פנסיוני לשכיריםמדי שנה יוצאים לגמלאות שכירים רבים שבילו את רוב שנות חייהם בעבודה קשה תוך אמונה שכשיצאו לפנסיה, המעבידים שלהם כבר ידאגו להם לקצבה הולמת כפי שדאגו להם עד כה. עם זאת, לרוע המזל, כל אותם שכירים מגלים שתכניות הפנסיה שלהם לא התאימו להם במאה אחוז ולמעשה לו היו בוחרים בתכניות אחרות לפני כמה עשורים טובים, יכול מאוד להיות שמצבם הכלכלי היה שונה לגמרי וחיובי הרבה יותר.

הכוונה היא כמובן לכל אותם שכירים שלא השכילו לפנות לקבלת ייעוץ פנסיוני לשכירים.

שאלו את עצמכם את השאלות הבאות

הכנו עבורכם כמה שאלות שלפי התשובות שלכם עליהן תוכלו להבין בעצמכם האם אתם יודעים דבר וחצי דבר על קרן הפנסיה שלכם. שימו לב:

  • האם אתה מודע לאפשרות שבשלב מסוים לא ישולמו לך יותר כספים מדי חודש לאחר שתצא לגמלאות?
  • האם אתה מודע לעובדה דמי הניהול של הקרן שלך עלולים לנגוס בלא פחות משלושים אחוז מהכסף שלך שאמור להיות שמור לתקופת הזקנה?
  • האם אתה יודע מה הוא הגובה המדויק של הסכום שאמור לעבור לידיך כל חודש מהיום שתצא לגמלאות והאם אתה יודע באילו תנאים הוא יהיה משולם?
  • האם יש לך מושג ולו הקל שבקלים באילו אפיקים כספי הפנסיה שלך מושקעים?
  • האם אתה יודע בוודאות גמורה שהכסף שלך מנוהל בצורה המתאימה ביותר עבורך מבחינת רמת הסיכון, התשואה וגובה ההשקעה?

אם ענית על לפחות שתי שאלות בשלילה, ישנו סיכוי לא רע שתוכל להפיק את המרב מפגישה עם יועץ פנסיוני לשכירים.

מהו התפקיד של יועץ פנסיוני לשכירים?

אם נצטרך לסכם את התפקיד של היועץ הפנסיוני שמתמחה במתן שירותי ייעוץ פנסיוניים לשכירים בשלוש מילים בלבד הן ככל הנראה יהיו: "לעשות סדר בבלגן". היועץ צריך תחילה לבצע סקירה מקיפה ככל האפשר של מצב השכיר, לעבור על סך כל הנכסים הפנסיוניים שהצליח לצבור (ושפעמים רבות אינו מודע לקיומם כלל), להסביר לו בשפה ברורה על הזכויות המגיעות לו, לנתח עבורו כל השקעה והשקעה אפשרית, לסקור בפניו את כל המסלולים הקיימים ולעמוד על היתרונות והחסרונות שלהם עבורו באופן אישי, לנתח את מצבו הפיננסי בהווה ולהעניק תחזית לעתיד.

בסופו של דבר היועץ צריך לספק ללקוח המלצות בנוגע לאפיקים המומלצים ביותר עבורו עם נימוקים מפורטים בנוגע להמלצות שסופקו. ייעוץ כזה יכול להימשך שלוש פגישות בלבד אך במקרים מורכבים בהם מדובר על יעוץ של בעל עסק גדול או על ייעוץ משפחתי למשל, התהליך יכול להימשך גם מספר חודשים.

מידת הכדאיות של הייעוץ הפנסיוני לשכירים

שכירים רבים מוותרים על שירותיו של יועץ פנסיוני כיוון שהם מאמינים שהמעסיקים שלהם עשו עבורם את ההחלטות הנכונות ביותר והכדאיות ביותר עבורם באופן אישי. לרוע המזל פעמים נדירות בלבד מדובר על אמונה שמתבררת כמציאותית ונכונה.

לא זו בלבד שהתכנית הפנסיונית מתאימה פעמים רבות לעסק הרבה יותר משהיא מתאימה לעובד אלא שלא אחת מתברר שבעקבות רפורמה זו או אחרת או שבעקבות החלטה שנעשתה מתוך בורות טהורה, העובד הפסיד באופן שיטתי מאות שקלים מדי חודש.

לא תמיד מדובר על הפסד שנבע מתוך אינטרסים של המעביד ולא תמיד מדובר על ניסיון לחסוך כסף. עליכם להבין שתחום ההפרשה לפנסיה הוא תחום מורכב מאין כמוהו ובנוסף לכך הוא גם דינמי מאוד. הדרך היחידה לדאוג לעתידכם, להיות עם יד על הדופק ולהימנע מהפתעות לא נעימות בלשון המעטה ברגע האמת שבו תפרשו לגמלאות, היא לקבוע עוד היום פגישת ייעוץ פנסיוני לשכירים ויפה שעה אחת קודם.