אלקטרה תעמל מציגה פתרונות נגישות לבני גיל הזהב – החיים לאחר הפרישה לגמלאות

צרו איתנו קשר
תוכן עניינים

גיל הזהב הוא תקופה שמחזיקה במלוא הפוטנציאל להיות קסומה. עם היציאה של האדם ממעגל העבודה (פנסיה) הוא יכול להקדיש זמן לכל הדברים שנמנעו ממנו עקב הלחצים והעומסים של החיים. זוהי תקופה בה אפשר לנוח קצת, להשקיע זמן במשפחה, לפתח תחביבים ועוד.
איכות החיים בגיל מבוגר בישראל נוטה בהחלט להיות גבוהה בהשוואה למדינות רבות אחרות בעולם, גם בעולם המערבי, אולם לעיתים נדרשים מאמצים בדרך להגשמה שלה. המאמצים האלה עשויים להיות פתרונות נגישות לבני גיל הזהב, ולמעשה לכל אדם הסובל ממגבלות פיזיות כאלה או אחרות.

האתגרים של גיל הזהב

רבים מבני גיל הזהב מגלים כי המסע שלהם לעבר איכות החיים הגבוהה, בגיל מבוגר, אינו פשוט כלל. עם השנים הגוף מזדקן, מערכותיו השונות נחלשות והתפקוד של איברים שונים הופך להיות מוגבל. האדם עלול להגיע למצב בו הוא מתקשה לבצע פעולות שונות בשגרת היום-יום, ואף לסיוע של אדם אחר, או טכנולוגיה מסוימת, על מנת להתנהל בצורה משביעת רצון.
מחלות כרוניות רבות המתפתחות בגוף במהלך השנים מגיעות לשיאן בגיל הזהב, כשחלקן טומן בחובו סיכוי לפגיעה משמעותית ביכולת התפקוד, לכאבים המקשים על האדם ולתסמינים אחרים. לכך ניתן להוסיף בעיות במישור הקוגניטיבי, ירידה בתפקוד המוח ופגיעה בכישורים נוספים, שהאדם אמור להשתמש בהם באופן שוטף.

אילו פתרונות נגישות קיימים כיום?

פתרונות נגישות, כנובע משמם, עשויים להפוך את סביבת המגורים והמחייה של האדם לנגישה הרבה יותר. חלק מרכזי בדרך להגשמת המשימה הוא פתרונות הניידות למיניהם, במיוחד כאלה המיועדים להקל על הפעולות היותר מורכבות לביצוע – כמו מעבר בין מפלסים למשל.
בשלב מסוים, האדם עשוי לגלות כי הוא מתקשה, או אפילו אינו יכול כלל, לעלות או לרדת במדרגות.
את הסקירה אפשר להתחיל עם מעלונים (מעליות ביתיות) ומעליות הידראוליות לבתי מגורים. כיום יש סוגים שונים של מעלונים ומעליות, הן לסביבה פנימית והן לסביבה חיצונית. עם השנים ההתקנה שלהם במבנה נתון הפכה להיות פשוטה פי כמה, כאשר כיום אין צורך בעבודות תשתית מורכבות. ישנם דגמים שאינם דורשים כלל בנייה של פיר למעלית, או מחייבים פיר מצומצם. בכך אפשר להתקין את המעלית גם בחללים מורכבים באופן יחסי, וגם להוזיל את העלויות.
המדרגונים מורכבים ממסילה אותה מתקינים על גבי המדרגות (שיכולות להיות ישרות אבל גם מעוקלות) ומכיסא או משטח אשר מחוברים אליה. על גבי המדרגון אפשר לנוע בקלות, בצורה אנכית או משופעת, באמצעות כפתור הנמצא על גבי המתקן או שלט ייעודי.

אז איך מנגישים?

עולם פתרונות הנגישות לבני גיל הזהב הוא רחב בכל קנה מידה. אלו הן חדשות טובות עבור בני גיל הזהב, כי גדלים הסיכויים שהאדם המבוגר ימצא את הפתרון האידיאלי עבורו.
חברה מקצועית המקפידה לשאול את השאלות המאפשרות לאנשיה להבין מהם הפתרונות שיכולים להתאים לאדם המבוגר הנוכחי, נציגי החברה ויועציה מבקרים באופן ישיר במקום המגורים של האדם המבקש להתקין מתקן הנגשה בביתו.
אולי יעניין אותך גם:
הקומבינה של ביטוחי הבריאות
ייעוץ פנסיוני
בחירת קרן פנסיה – למה חשוב לשים לב בבחירת קרן פנסיה?

מחפשים פתרונות נגישות לבית?

למגוון אפשרויות התקשרו: 072-2570470