מה זה ביטוח סיעודי – כל מה שאתם חייבים להכיר על ביטוח סיעודי בישראל

צרו איתנו קשר

לא מעט אנשים כיום בוחרים לעשות ביטוח סיעודי פרטי שידע למלא את כלל הצרכים שלהם במידה ויגיעו למצב סיעודי. אם גם אתם חושבים לעשות ביטוח סיעודי פרטי במטרה להבטיח שתקבלו את כל הנדרש עבור עבורכם (במידת הצורך), הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נסביר מה זה ביטוח סיעודי, נגע בכל הדגשים החשובים שרתם חייבים להכיר, לרבות ההבדלים בין תשלומי המוסדות הממשלתיים לבין תשלומי ביטוח סיעודי פרטי, התנאים חייבים להתקיים על מנת שאדם יוגדר במצב סיעודי ועוד. אז רגע לפני שאתם בוחרים ביטוח סיעודי פרטי באופן שרירותי וללא היכרות עם כלל האפשרויות הקיימות והמשמעויות של הביטוח, חשוב שתמשיכו לקרוא את הפסקאות הבאות.

הביטוח הלאומי יעניק לכם את המינימום הנדרש – ביטוח סיעודי פרטי יבטיח לכם הרבה מעבר!בשורות הבאות נסביר מה זה ביטוח סיעודי, נגע בכל הדגשים החשובים שרתם חייבים להכיר, לרבות ההבדלים בין תשלומי המוסדות הממשלתיים לבין תשלומי ביטוח סיעודי פרטי

ראשית, חשוב להדגיש ולומר כי לביטוח סיעודי פרטי אין כל קשר לסיוע הממשלתי המוענק על ידי ביטוח לאומי ומשרד הבריאות. הביטוח הלאומי ומשרד הבריאות דואגים לצרכים בסיסיים של אדם סיעודי, כך שאם אתם רוצים לקבל הרבה מעבר, אתם חייבים לבטח את עצמכם בביטוח פרטי. חברות ביטוח פרטיות הן אלה המעניקות את הביטוח הפרטי המבטיח לסיעודיים לקבל את מלוא הצרכים שלהם. חשוב להדגיש שלא אחת חברות הביטוח מצליחות להתחמק ברשות החוק מתשלום עבור מבוטחים סיעודיים, ולכן חשוב לדעת לבחור נכון חברות ביטוח אמינות ומקצועיות. לא מעט חברות ביטוח מערימות קשיים בירוקרטיים, משפטיים או עובדתיים על לקוחותיהם במטרה להימנע מתשלום במצבים בהם הלקוח הפך לסיעודי. ישנם לקוחות שממתינים שנים ארוכות ואף מתמודדים עם הליכים משפטיים עד שהם מקבלים את שמגיע להם. לכן, לפני שאתם בוחרים את חברת הביטוח בה תעשו ביטוח סיעודי, חשוב שתדעו לבחור נכון חברה איכותית ואמינה.

כך תבחרו את חברת הביטוח האמינה והאיכותית ביותר

איך תבחרו נכון חברת ביטוח שבאמת תשלם את שמגיע לכם במידת הצורך? ריכזנו עבורכם מספר דגשים חשובים שיבטיחו לכם בחירה נכונה.

הכירו את כל חברות הביטוח המציעות ביטוח סיעודי פרטיחירה בעזרת שלוש השלבים הפשוטים הללו תבטיח לכם בחירה נכונה בחברת ביטוח שתמלא את כל חובותיה במידת הצורך. בשורות הבאות נגע בכל המאפיינים של אדם סיעודי לעניין מה זה ביטוח סיעודי.

ראשית, חשוב לערוך סקר שוק אודות כלל חברות הביטוח שמציעות אפשרות של ביטוח סיעודי. כיום יש לא מעט חברות ביטוח פרטיות בישראל, ולכן חשוב שתכירו את כולן טרם הבחירה. בחירת חברת ביטוח ללא היכרות עם כלל החברות המתחרות היא הימור, שכן ייתכן שישנן חברות אמינות יותר שמציעות ביטוח נרחב יותר ובמחירים נוחים יותר. אז לפני שאתם ממהרים לסגור עם חברת הביטוח הראשונה שהציע לכם ביטוח סיעודי פרטי, חשוב שתכירו את כלל ההצעות של כלל חברות הביטוח בישראל. איך תכירו את כל החברות שמציעות ביטוח סיעודי פרטי? כל שאתם צריכים לעשות זה לגלוש דקות בודדות ברשת. בדיקה מהירה תאפשר לכם לערוך רשימה הכוללת את שמות כל החברות שמציעות ביטוח סיעודי פרטי.

בחרו את החברה האמינה והאיכותית ביותר בעזרת השוואה פשוטה

שנית, לאחר שיש בידכם רשימה הכוללת את כל חברות הביטוח בישראל שמציעות ביטוח סיעודי פרטי, חשוב שתערכו סינון ממוקד של החברות הפחות אמינות ואיכותיות. בשלב זה אתם נדרשים לקרוא כל פיסת מידע ברשת אודות חברות הביטוח ברשימה שלכם. קריאה מקיפה אודות חברות הביטוח השונות, גודלן, מספר המבוטחים תחתיהן, שנת הקמתן וכמובן חוות דעת של לקוחותיהן, תאפשר לכם להעריך מיהן החברות האיכותיות והמבוקשות ביותר בישראל. חשוב לקרוא כמה שיותר חוות דעת של לקוחות. החברה הכוללת את כמות הלקוחות המרוצים הגדולה ביותר, היא החברה  המובילה שחשוב שתשאירו ברשימה לשלב הבא. הסירו מהרשימה את החברות שקראתן אודות שירותיהן חוות דעת שליליות.

צרו קשר עם החברות המובילות וקבלו פירוט מדוייק של כיסויי הביטוחמה זה ביטוח סיעודי -לא מעט אנשים כיום בוחרים לעשות ביטוח סיעודי פרטי שידע למלא את כלל הצרכים שלהם במידה ויגיעו למצב סיעודי.

שלישית, בשלב האחרון אתם נדרשים ליצור קשר עם כל חברות הביטוח הפרטיות שנשארו ברשימה שלכם במטרה לקבל הצעת ביטוח מפורטת הכוללת את כל תנאי הביטוח ועלות חודשית. שלב זה הוא השלב שיאפשר לכם לבחור חברת ביטוח אחת מובילה מבין כלל החברות שנותרו ברשימה שלכם. בחרו את חברת הביטוח שהציע לכם את ההצעה הטובה ביותר שכוללת כיסוי ביטוחי נרחב ובעלות נוחה. בחירה בעזרת שלוש השלבים הפשוטים הללו תבטיח לכם בחירה נכונה בחברת ביטוח שתמלא את כל חובותיה במידת הצורך. בשורות הבאות נגע בכל המאפיינים של אדם סיעודי לעניין מה זה ביטוח סיעודי.

הגדרת אדם סיעודי

החוקה בישראל מגדירה במדוייק אנשים במצב סיעודי. במידה ואדם שבחר לעשות ביטוח סיעודי פרטי אינו עומד בכל הקריטריונים, הוא לא יוכל לקבל את כל זכויותיו. אז לפני שאתם בוחרים לעשות ביטוח סיעודי פרטי, חשוב שתכירו את ההגדרה המדוייקת של אדם במצב סיעודי. להגדרה זו ישנם שלוש קריטריונים שונים, והם:

  • אדם שאינו מסוגל לבצע לבדו ובכוחות עצמו חלק ניכר מפעולות בסיסיות ויומיומיות

אדם שמתקשה לבצע בכוחות עצמו לפחות שתיים מתוך שש הפעולות הבסיסיות הבאות מוגדר סיעודי: להתקלח, לאכול ולשתות, לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, ניידות, שליטה על סוגרים. אדם שאינו יכול לבצע בכוחות עצמו לפחות שתיים מכלל הפעולות הבסיסיות הללו יהיה זכאי לקבל את כל המגיע לו בהתאם לביטוח הסיעודי שהוא בחר.

  • אדם הנדרש להשגחה צמודה בעקבות מחלה זמנית או קבועה

נקודה נוספת המגדירה אדם סיעודי היא הצורך בהשגחה צמודה בעקבות מחלה תמידית או זמנית. מתמודדים עם מחלה זמנית או קבועה המחייבת אתכם בהשגחה צמודה? אתם זכאים לקבל את כיסויי הביטוח הסיעודי שלכם. כמובן שישנם גדרים נוספים באשר לאי היכולת להישאר ללא השגחה.

  • תשוש נפש

הנקודה השלישית שמגדירה אדם סיעודי היא תשישות נפש. תשישות נפש היא בעיה קוגניטיבית שאינה קשורה לגיל המבוטח. בניגוד למקובל לחשוב, ישנם תשושי נפש רבים בגילאים צעירים. בין כלל הבעיות הקוגנטיביות שמגדירות אדם כסיעודי ניתן למנות בעיות התמצאות במרחב או בעיות זיכרון קשות.

הכירו את פוליסות הביטוח הסיעודי הקיימות בישראל

לאחר שנגענו בהגדרת האדם הסיעודי, חשוב שתכירו את כל סוגי הפוליסות הקיימות. כיום יש שלוש סוגים שונים שונים של פוליסות ביטוח סיעודי פרטי.

  • פוליסות פרטיות – פוליסות ביטוח סיעודיות פרטיות הן פוליסות הנרכשות על ידי אנשים פרטיים בעזרת סוכן הביטוח. חשוב להדגיש כי החל משנת 2019 מרבית חברות הביטוח אינן משווקות פוליסות סיעודיות פרטיות. מבוטחים שביטחו עצמם בפוליסות סיעודיות טרם שנת 2019 ממשיכים ליהנות מכלל הזכויות ללא שינוי.
  • פולסיות קולקטיביות – פוליסות אלה נרכשות על ידי ועדים וקבוצות שונות. האדם הפרטי שנכנס לקבוצה שרכשה את הפוליסה נהנה מכלל תנאי הביטוח הסיעודי. חשוב להדגיש כי גם פוליסות אלה עברו שינויים בשנים האחרונות וכעת לא ניתן לחדש פוליסות קולקטיביות כלל. חברות הביטוח מאפשרות למבוטחים לחדש באופן עצמאי וליהנות משמירה על הרצף הביטוחי שלהם.
  • ביטוח סיעודי קבוצתי של קופות החולים.

כלל האפשרויות הללו מחייבות אתכם לבחור נכון את הביטוח הסיעודי המתאים ביותר עבור מלוא הצרכים שלכם. אנשים רבים כיום בוחרים ביטוח סיעודי באופן שרירותי וללא כל היכרות עם כל האפשרויות העומדות לרשותם. בחירה שרירותית ברוב המקרים תתברר כשגויה, ולכן אל לכם להתעצל לערוך את כל הבדיקות וההשוואות הנדרשות לבחירה מיטבית. הקפידו על כלל שלבי הבחירה שצויינו מעלה ובחרו נכון את הביטוח הסיעודי שיבטיח לכם את הכיסוי הנרחב ביותר בעלות הנוחה ביותר.

ייעוץ פיננסי רון מאיר

ייעוץ פיננסי רון מאיר

רון מאיר, איש מקצוע מוכר בתחום ייעוץ פיננסי, עם ניסיון עשיר מאד בתחום והצלחות מרובות של עסקים ואנשים פרטיים. מנהל המרכז לייעוץ פיננסי, המקום שמרכז את כל המידע הכי מקצועי והכי עדכני ברשת.

התקשרו עכשיו! דילוג לתוכן