כמה עולה ביטוח סיעודי

צרו איתנו קשר

או השאירו פרטים

צרו איתנו קשר

ביטוח סיעודי מתחלק לשלושה גופים, הגוף הראשון הוא מדינה (ביטוח לאומי, משרד הבריאות ומשרד הרווחה), ביטוח סיעודי מטעם קופות החולים וביטוח סיעודי פרטי. בחלק מהגופים הביטוח הסיעודי אינו בא לידי ביטוי במתן תגמול כספי, אלא שעות טיפול ועזרה מטעם אותו גוף. ביטוח סיעודי פרטי מעניק לכם פתרון יותר נכון ומורחב משאר הגופים. על אף הדעה הרווחת, ביטוח סיעודי אינו מיועד דווקא לגיל השלישי בלבד, אלא לכל הגילאים.

מה זה ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי נועד לאפשר שמירה על איכות חיים גם כאשר ישנה פגיעה בתפקוד של אותו אדם. הגיל השלישי מאופיין עם ביטוח סיעודי,כדי לדעת כמה עולה ביטוח סיעודי אנו צריכים להפריד בין הגופים השונים ובהתאם למסלולים השונים של חברת ביטוח מציעה. אך לצערנו מצב בו אין לנו יכולת לתפקד באופן אליו היינו רגילים יכול לקרות לכל אחד בכל גיל. ביטוח סיעודי מעניק שירותים לתמיכה באדם סיעודי, לעיתים השירות כולל גם טיפול שיקומי. ביטוח סיעודי פרטי אף מעניק מימון המסייע בהוצאות הנדרשות בבית ובכל מקום בו נמצא הלקוח. שימו לב, בשעת הצורך ביטוח סיעודי מאפשר לקבל גם פיצוי המשמש לצורך הוצאות רפואיות, אשפוז ואף מוסד סיעודי.  ההגדרה של חולה סיעודי היא כאשר אדם מגיע לחוסר יכולת לביצוע פעולות בסיסיות המפורטות בתנאי הביטוח. כפי שציינו, ניתן לבטח בביטוח סיעודי בכל גיל וביטוח סיעודי גם יכול להיות כלול בביטוחי בריאות אישיים, תאונות אישיות וכן הלאה. זה יכול לקרות לנו בכל זמן ובכל גיל, במקום להיות תלויים באחרים בעזרת ביטוח סיעודי תוכלו לשמור על איכות החיים שלכם בצורה הנוחה ביותר.

מהן האפשרויות העומדות בפניכם?

כדי לדעת כמה עולה ביטוח סיעודי אנו צריכים להפריד בין הגופים השונים ובהתאם למסלולים השונים של חברת ביטוח מציעה. ביטוחחשוב לדעת כמה עולה ביטוח סיעודי, אבל חשוב מזה לדעת על מה אתם משלמים. לכל חברת ביטוח וקופת חולים יש את החוזה שלה ותנאי הביטוח השייכים לה. סיעודי הוא תשלום חודשי, כיום האפשרויות שלנו הן המוסד לביטוח לאומי אליו אנחנו מפרישים כסף מהמשכורת שלנו בכל חודש, ביטוח סיעודי לחברי קופות חולים וביטוח פרטי.

  • ביטוח לאומי – על אף שחובה לשלם ביטוח לאומי, אנחנו נוכחים לראות שבשעת הצורך לצערנו הביטוח לא נמצא שם בשבילנו או שמדובר על בירוקרטיה מאוד ארוכה שבסופה נקבל משהו חלקי. ביטוח לאומי הוא גוף ממשלתי ענק שחשוף לביקורות נוקשות. לכן, רוב האזרחים אינם מסתמכים על ביטוח לאומי ובוחרים בביטוח פרטי או ביטוח מטעם קופת החולים שם אתם יותר נגישים לקבל את הזכאות שלכם. גם כאשר אתם מבוטחים בביטוח פרטי או דרך קופת החולים עדיין אתם זכאים לקבל פיצויים מביטוח לאומי בשעת הצורך, אך לא בגובה הביטוחים האלטרנטיביים.
  • קופות חולים – ביטוח סיעודי דרך קופות החולים הוא ביטוח קבוצתי, הפרמיה החודשית משתנה בהתאם לקופת החולים ולשינויים רלוונטיים (גיל, מצב רפואי וכן הלאה). חשוב להדגיש, ביטוח סיעודי דרך קופות החולים אינו חלק מהסל שלכם, אלא יש צורך בתשלום נוסף כדי לכלול ביטוח סיעודי דרך קופות החולים, זה ביטוח נפרד.
  • ביטוח סיעודי פרטי – ביטוח סיעודי פרטי כולל שני גורמים, חברת הביטוח והלקוח. הפוליסה הנקבעת היא בתוקף לכל זמן, מיוםלפני שאתם מבררים כמה עולה ביטוח סיעודי בדקו מהו הסכם הביטוח, מהן האותיות הקטנות ורק לאחר מכן אם אתם מאשרים את הכתוב תוכלו לרכוש את הביטוח. ההצטרפות והלאה. יש מגוון רחב של פוליסות סיעוד אשר ההבל ביניהן יבוא לידי ביטוי בגובה הפיצוי, זכאות לגמלה, המתנה ועוד. החוזה מול חברות הביטוח הינו חוזה מפורט הכולל את כל מה שאתם זכאים אליו באופן ברור ומובן, זה יתרון ענק שאף גוף אחר לא מעניק לכם בצורה מפורטת. אתם משלמים אותו מחיר בכל חודש לאורך כל החיים, לכן טמון גם כאן יתרון. כאשר אתם מבוגר מגיע לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי סביר להניח שהוא ישלם יותר מאדם צעיר בשל הסיכון מצד חברת הביטוח. עם זאת, כאשר אתם מגיעים בגיל צעיר לבטח את עצמכם, המחיר החודשי אותו אתם משלמים לא ניתן לשינוי גם בחלוף השנים. כאשר אתם מבטחים את עצמכם חשוב לשים לב להיקף השירות.

תנאי הביטוח

חשוב לדעת כמה עולה ביטוח סיעודי, אבל חשוב מזה לדעת על מה אתם משלמים. לכל חברת ביטוח וקופת חולים יש את החוזה שלה

כמה עולה ביטוח סיעודי? כמה אתם עומדים לשלם כל חודש? ועבור מה אתם משלמים בדיוק. עליכם לברר מה גובה התשלום אותו תקבלו מחברת הביטוח במקרה בו תצטרכו להפעיל את הביטוח.

ותנאי הביטוח השייכים לה. לפני שאתם מבררים כמה עולה ביטוח סיעודי בדקו מהו הסכם הביטוח, מהן האותיות הקטנות ורק לאחר מכן אם אתם מאשרים את הכתוב תוכלו לרכוש את הביטוח. זכרו, יש היום הרבה חברות בשוק הביטוח הסיעודי והתחרות גדולה, זה נתון שהוא לטובתכם. חשוב לערוך מחקר בין חברות הביטוח השונות כדי באמת למצוא את התוצאה הטובה ביותר, ובמקרה של ביטוח סיעודי אנו ממליצים לא להתפשר.

כיום תוכלו למצוא גם מומחים בתחום שיכולים להסביר לכם באופן מפורט על מה אתם חותמים, למה אתם זכאים ולמה לא. החשיבות של הכרת ההסכם הסיעודי היא קריטית, חברת הביטוח מודעת על מה אתם חותמים ובמה היא חייבת, מצד שני אתם לא בוודאות יודעים את האותיות הקטנות ואתם לא רוצים שאותן אותיות יפגשו אתכם במעמד בו אתם מעוניינים להפעיל את הביטוח. קבעו פוליסת ביטוח סיעודי רק כאשר אתם מבינים את הצרכים שלכם, השוואתם בין חברות ביטוח אחרות והתייעצתם עם מומחים בתחום. הנה הדברים הקריטיים שאתם חייבים לבדוק:

  1. מחיר – כמה עולה ביטוח סיעודי? כמה אתם עומדים לשלם כל חודש? ועבור מה אתם משלמים בדיוק. עליכם לברר מה גובה התשלום אותו תקבלו מחברת הביטוח במקרה בו תצטרכו להפעיל את הביטוח.
  2. תקופת זמן – ביטוח סיעודי אינו לתקופת זמן ללא הגבלה, אלא יש בהסכם הביטוח ידיעה לכמה זמן הביטוח תקף אם הגעתם למצב סיעודי. בדרך כלל מדובר על כמה שנים, זאת בהתאם לחוזה שלכם ולתקופת הזמן בה שילמתם על ביטוח סיעודי. כמו כן, אתם רוצים לברר מהי תקופת הזמן בה אתם תמתינו עד לקבלת השירותים מטעם חברת הביטוח במקרה בו הגעתם למצב סיעודי.

דחייה

כחלק מהפעלת הביטוח ייתכן ותתקלו בדחייה, כמו שאמרנו תמיד יש את האותיות הקטנות. עם זאת, גם כאשר ישנה דחייה מטעם חברת הביטוח היא כנראה עקב הערכה תפקודית של המבוטח. במקרים כאלה חשוב לדעת שאתם יכולים להגיש ערעור על הדחייה ולהגיש אף תביעת סיעוד חוזרת בליווי של מומחה בתחום. כמובן, הדחייה רלוונטית גם בהתאם לחברה בה שם בחרתם להיות מבוטחים. לכן, השאלה של כמה עולה ביטוח סיעודי היא קריטית, אבל לפעמים עדיף לשלם יותר על דבר איכותי מאשר לשלם פחות ולהתעסק בבירוקרטיה נוקשה בזמן שאתם מעוניינים להפעיל את הביטוח.

ייעוץ פנסיוני לעובדי מדינה

צרו איתנו קשר

או השאירו פרטים

ייעוץ פיננסי רון מאיר

ייעוץ פיננסי רון מאיר

רון מאיר, איש מקצוע מוכר בתחום ייעוץ פיננסי, עם ניסיון עשיר מאד בתחום והצלחות מרובות של עסקים ואנשים פרטיים. מנהל המרכז לייעוץ פיננסי, המקום שמרכז את כל המידע הכי מקצועי והכי עדכני ברשת.

דילוג לתוכן