ייעוץ פנסיוני לפרישה

צרו איתנו קשר
תוכן עניינים

ייעוץ פנסיוני לפרישהמתכננים פרישה? ייעוץ פנסיוני לפרישה יבטיח לכם שימוש נכון בחיסכון הפנסיה שלכם. לא מעט אנשים בישראל לא מכירים את כלל האפשרויות העומדות לרשותם, ובוחרים לא נכון. אז לפני שאתם עושים כל פעולה בפנסיה שלכם, חשוב שתכירו את שירותיו המקצועיים של יועץ פנסיוני מקצועי. יועץ פנסיוני מקצועי מסייע לכל דורש להתאים עבורו את מסלולי הפנסיה המיטביים ביותר תוך התחשבות בגילו ובמצבו הכלכלי. אם גם אתם לא מצליחים לעקוב מקרוב אחרי הפנסיה שלכם, חשוב להסתייע בייעוץ פנסיוני לפרישה. כל שינוי קטן בחיסכון הפנסיה שלכם יכול לבוא לידי ביטוי בחיסכון של עוד כמה עשרות או אף מאות אלפי שקלים בגיל הפרישה. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם את כל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר אודות ייעוץ פנסיוני לפרישה, ההבדלים הגדולים בין יועץ מקצועי לבין סוכן מקצועי ומספר טיפים מעשיים שיעזרו לכם לבחור נכון את היועץ המקצועי ביותר בשוק.

 

השינויים הרבים בעולם החיסכון הפנסיוני בעשור האחרון

ראשית, חשוב לדעת שחיסכון הפנסיה של כולנו עובר לא מעט שינויים במרוצת כל שנות החיסכון. בעשר השנים האחרונות הפנסיות בישראל עברו שינויים רבים ולא מעט רפורמות שאתם חייבים להביא בחשבון בניהול המעקב אחר הפנסיה שלכם. מרבית העובדים בישראל כלל לא מודעים לשינויים השונים, מה שמונע מהם לנצל את מירב היתרונות שיחסכו להם יותר. אז אם גם אתם לא מצליחים לעקוב אחרי החיסכון ארוך השנים, חשוב להסתייע בשירות מקצועי של ייעוץ פנסיוני לפרישה. אך גם אם אתם לא מתכננים פרישה בקרוב, יועץ מקצועי ידע להתאים עבורכם מסלולים עם תנאים מיטביים שיבטיחו לכם חיסכון של עוד כמה עשרות ואף מאות אלפי שקלים לחיסכון הפנסיה שלכם. נשמע מעניין? חשוב שתכירו את כל ההבדלים בין יועץ פנסיוני המציע שירותי ייעוץ פנסיוני לפרישה לבין שירותי סוכן ביטוח פנסיוני.

ההבדלים המשמעותיים ביותר בין יועץ פנסיוני לבין סוכן פנסיוני הם:

  • אובייקטיביות

ההבדל הראשון והמהותי ביותר בין יועץ פנסיוני לבין סוכן פנסיוני הוא האובייקטיביות של השניים. הסוכן הפנסיוני עובד בחברת ביטוח בעוד היועץ הפנסיוני עובד באופן עצמאי. הסוכנים הפנסיונים מציעים ללקוחות את כלל השינויים האפשריים בחברת הביטוח בה הם עובדים בלבד, על אף שייתכן שישנו שינויים ותנאים טובים יותר בחברת ביטוח אחרת. במילים אחרות, סוכני ביטוח פנסיוניים אינם אובייקטיביים בהמלצותיהם. לעומתם, יועצים פנסיונים לא עובדים עם אף חברת ביטוח, כך שהם יכולים להציע ללקוח את התנאים הטובים ביותר מבין כלל חברות הביטוח השונות. אז אם אתם רוצים ייעוץ פנסיוני לפרישה תוך התחשבות בכלל האפשרויות של חברות הביטוח השונות, יועץ פנסיוני הוא התשובה עבורכם.

 

  • עלות

הבדל נוסף שחשוב להביא בחשבון הוא עלות הייעוץ. יועץ פנסיוני עובד באופן עצמאי ולכן הוא דורש תשלום עבור שירותי הייעוץ שהוא מעניק. עלות הייעוץ תבטיח לכם שירות אובייקטיבי ומקצועי המביא בחשבון את כל התנאים הניתנים במשק בכל חברות הביטוח השונות. לעומת זאת, סוכן פנסיוני מעניק את שירותיו ללא תשלום כלל. הסיבה לכך היא שסוכנים פנסיונים הם עובדים שכירים בחברות הביטוח השונות, כך שמשכורתם נגזרת מעמלת הבחירה של הלקוחות. במיחלם אחרות, לא רק שהסוכנים הפנסיונים אינם אובייקטיביים, אלא הם גם משתכרים מהצטרפותכם לחברת הביטוח שלהם. הנתונים הללו גורמים לרבים לפקפק בהמלצותיהם של סוכנים פנסיונים ולבחור שירותי ייעוץ פנסיוני לפרישה.

 

  • הכשרה מקצועית

גם בהכשרה המקצועית של השניים יש לא מעט הבדלים. הסוכן הפנסיוני עובר הכשרה של חברת הביטוח. הכשרה זו מקיפה ומעניקה לו את כל המידע הנדרש אודות המסלולים והתנאים הקיימים בחברת הביטוח בה הוא עובד. לעומתו, יועץ פנסיוני מקצועי עובר הליך הכשרה ארוך ומקיף הרבה יותר. בתום תקופת ההכשרה היועץ מכיר את כל התנאים והמסלולים הקיימים בכל חברות הביטוח השונות, כך שהוא יודע להתאים עבור לקוחותיו את המסלולים והתנאים הטובים ביותר שקיימים במשק. לאחר תום מסלול מלא של ייעוץ פנסיוני בהצלחה, היועצים הצעירים מקבלים תעודת ייעוץ המוכיחה את מקצועיותם. יועץ שלא נכח בשיעורים או לא עבר את המבחנים הסופיים, לא יוכל לקבל את התעודה. רוצים לוודא שהיועץ שלכם מקצועי? וודאו שהוא מחזיק בתעודת ייעוץ בתוקף.

 

אל תוותרו על הדרכה מקצועית להתנהלות כלכלית נכונה לאחר הפרישה!

לאחר שנגענו בכל ההבדלים החשובים ביותר בין סוכנים פנסיונים לבין יועצים פנסיונים, חשוב לגעת בחשיבות הרבה של שירותי ייעוץ פנסיוני לפרישה. אנשים רבים שמגיעים לגיל הפרישה מושכים את כספי החיסכון שלהם ללא הבחנה וחשיבה ארוכת טווח. שירותי ייעוץ פנסיוני לפרישה מבטיחים לכל פורש שירות מלא ומקצועי הכולל התאמות אישיות, העמקה במצב הכלכלי של כל לקוח, הכנת תכנית כלכלית מסודרת לאחר הפרידה ועוד. כלל הכלים הללו מסייעים לפורשים רבים להצליח להתקיים בכספי החיסכון שלהם בצורה טובה ותקינה. לעומתם, פורשים רבים שאינם נעזרים בשירותי ייעוץ פנסיוני לפרישה לא מצליחים להתנהל נכון מבחינה כלכלית במציאות החדשה, מה שגורם להם למושך כל חיסכון ללא בקרה ולהיקלע למצבים כלכליים לא פשוטים. אז אם גם אתם רוצים להמשיך להתנהל בצורה תקינה מבחינה כלכלית גם לאחר גיל הפרישה, שירותי ייעוץ פנסיוני לפרישה הם התשובה הטובה ביותר עבורכם.

הדרך הטובה ביותר לבחור יועץ מקצועי

חושבים להסתייע בשירותי ייעוץ פנסיוני לפרישה? לפני שאתם בוחרים את היועץ שלכם, חשוב תשכירו מספר טיפים מקצועיים שיעזרו לכם לבחור נכון יועץ מקצועי ומיומן שיגע להעניק לכם את השירות הטוב ביותר. בחרנו עבורכם מספר שלבים פשוטים שיסייעו לכם לבחור נכון יועצים מיומנים ומנוסים שהצליחו לסייע לרבים בעבר. אז לפני שאתם בוחרים את היועץ שלכם באופן שרירותי, חשוב שתכירו את השלבים הבאים:

 

השלב הראשון – הגיעו לכמה שיותר יועצים מקצועיים המציעים שירותי ייעוץ פנסיוני לפרישה בקרבת מקום המגורים שלכם

בשלב הראשון, חשוב להגיע לכמה שיותר יועצים המציעים שירותי ייעוץ פנסיוני לפרישה באזור המגורים שלכם. שלב זה נועד בכדי לאפשר לכם לבחור נכון מבין מגוון יועצים את היועץ הטוב מכולם. איך תצליחו להגיע לכמות גדולה של יועצים תוך זמן קצר? בעזרת רשת האינטרנט. בעזרת האינטרנט אתם יכולים להגיע לכמות גדולה של יועצים תוך זמן קצר וללא השקעה משמעותית. אז לפני שאתם בוחרים, חשוב לערוך רשימה מסודרת הכוללת את שמות כל היועצים המקצועיים המעניקים שירותי ייעוץ פנסיוני לפרישה באזור המגורים שלכם. יש בידכם רשימה עם שמות כל היועצים? אתם מוכנים לעבור לשלב הבא.

 

השלב השני – קראו כמה שיותר חוות דעת אודות שירותי כל היועצים

בשלב הבא, חשוב לערוך סינון ממוקד לכלל היועצים ברשימה שלכם. גם שלב זה אינו מצריך זמן רב. מה שאתם צריכים לעשות זה לקרוא כל פיסת מידע באינטרנט אודות כל היועצים ברשימה שלכם. כיום ניתן למצוא מידע רב ברשת שיוכל לעסוק לכם – כמו חוות דעת והמלצות של לקוחות מרוצים ששכרו את שירותיהם בעבר. השאירו ברשימה אך ורק את היועצים המומלצים ביותר. בשלב הבא והאחרון, כל שנותר לכם זה ליצור קשר עם היועצים המובילים והמומלצים ביותר במטרה לוודא כי הם אכן מחזיקים בתעודה תקפה המאפשרת להם להציע את שירותי הייעוץ וכן לשאול אודות מחיר השירות. בחרו את היועצים המומלצים ביותר שהציעו את המחיר האטרקטיבי ביותר.