יועץ ביטוח בריאות

צרו איתנו קשר

או השאירו פרטים

צרו איתנו קשר

יועץ ביטוח בריאותביטוח בריאות פרטי נמצא כמעט בכל בית בישראל, בין אם מדובר על ביטוחים תחת ביטוח קבוצתי של הסתדרות מסוימת, ובין אם מדובר על ביטוח פרטי עצמאי. לביטוח בריאות פרטי תפקיד חשוב, הוא מגן עלינו במקרים קיצוניים של מחלות, צורך בהשתלות, טיפולים בחו"ל, תרופות ועוד הוצאות בריאותיות שיכולות להגיע למאות אלפי שקלים. נכון, אתם מבוטחים דרך קופת החולים אבל קופות החולים אינן מכסות הוצאות בריאותיות שאינן כלולות בסל הבריאות ולכן, הצורך בביטוח בריאות פרטי הוא הכרחי.

 

האם צריך ביטוח בריאות פרטי?

ההבדל בין ביטוח פרטי ובין ביטוח ממלכתי הוא שביטוח ממלכתי (דרך קופת החולים) כפוף למשרד הבריאות. לכן, ישנן מגבלות שאינן חלק מהפוליסה כמו תרופות מסוימות, טיפולים מסוימים, ניתוחים בחו"ל, השתלות, בדיקות מורכבות ועוד. כל אלה נוכל למצוא בביטוח הפרטי. ביטוח פרטי דרך חברת ביטוח הוא ביטוח רחב יותר, התשלום נעשה באופן חודשי או שנתי וכאשר אדם מבוטח בביטוח פרטי הוא יוכל לקבל גישה לסבסוד חלקי עד מלא לטיפולים מסוימים. בדרך כלל גובה הכיסוי הוא עד לסכום מסוים שנכתב מראש בפוליסה, מעבר לגובה הפיצוי המבוטח משלים מכספו האישי את יתרת הסכום.

מנגד, קופות החולים אינן מכסות את הדברים שציינו, ובמקרה בו אתם לא מבוטחים בביטוח בריאות פרטי יהיה עליכם לממן את הטיפול מכיסכם הפרטי. ההמלצה היא לבחור ביטוח בריאות פרטי כמה שיותר מוקדם, לפני שאנחנו נכנסים לביטוח בריאות פרטי עלינו למלא הצהרה, בהצהרה אנו נציין את המצב הבריאותי שלנו וככל שאנחנו בריאים יותר המחיר אותו נשלם בעבור הפוליסה יהיה בהתאם. איך יועץ ביטוח בריאות נכנס לתמונה? מיד נסביר.

מה תפקידו של יועץ ביטוח בריאות?

בעת רכישת פוליסה של ביטוח בריאות אנחנו רוצים לבדוק שני דברים, את הכיסוי המירבי שאנחנו נקבל בעבור הפוליסה, ולקבל את המחיר המשתלם ביותר. התפקיד של יועץ ביטוח בריאות הוא למצוא עבורנו את הפוליסה הטובה ביותר. נכון, יש היום אפשרויות של השוואת ביטוחים באינטרנט, אבל הממצאים אינם מדויקים ויועץ ביטוח יוכל גם להנגיש עבורכם מחירים יותר נוחים.

חישוב ביטוח בריאות מורכב מכמה נתונים של מהמבוטח כמו לדוגמא: גיל, מגדר, מעשן, מצב בריאותי ועוד. חישוב גובה הפוליסה נקבעת בין היתר לא רק לפי מצבו הבריאותי, אלא לפי המסלול בו בחר. יש פוליסות שהן בסיסיות, לעומת פוליסות שנכנסים בהן סעיפים מיוחדים כמו ניתוחים פרטיים, מחלות קשות ועוד. יועץ ביטוח בריאות יכול להוזיל את הפוליסה אותה תשלמו לא רק על ידי השוואה בין החברות השונות, אלא על ידי שיתופי פעולה מול חברות ביטוח. יועץ ביטוח בריאות עובד בשיתוף עם חברות הביטוח, ולכן הוא גם מכיר את דרך חישוב העלויות של אותה חברה וכמו כן, יוכל להעניק לכם מחירים הולמים. 

 

אין ליועץ ביטוח בריאות אינטרסים?

לכולם יש אינטרסים, בסופו של דבר זה התפקיד של יועץ הבריאות והעבודה שלו – והוא מקבל תגמול בעבור כל חבר שהצטרף לחברת ביטוח. עם זאת, אנחנו נרצה לשים לב לפרט מאוד קריטי, האם יועץ הבריאות עובד מול חברת ביטוח אחת? או שמדובר על יועץ בריאות פרטי. יש יועצי בריאות שאין להם אינטרס לבחור בחברת ביטוח מסוימת עקב תגמולים ולכן, מומלץ לבחור ביועצים פרטיים. יועץ פרטי עובד מול כמה חברות ביטוח, ובעבור כל מבוטח יקבל תגמול ועדיין, הוא יוכל לבחור עבורכם את הביטוח המשתלם ביותר ללא העדפה לחברה מסוימת. יועץ בריאות שאינו עובד עם חברה אחת בלבד נקרא במונחים מקצועיים יועץ ביטוח בריאות בלתי תלוי. 

 

איך אדע שמדובר על יועץ מוסמך?

בישראל יש למעלה מ-13,000 יועצי בריאות, חלקם עובדים באופן פרטי לחלוטין, חלקם בעלי חברת ייעוץ לביטוחים. האם כל אחד יכול להכריז על עצמו בתור יועץ ביטוח בריאות? בשביל להיות יועץ ביטוח אין צורך ברישיון, השירות ניתן באופן פרטי לארגונים או לאנשים פרטיים. את יועץ הביטוח נרצה לבחור בהתאם לניסיון שיש לו בשוק, בהתאם להצלחה עם לקוחות קודמים ובעיקר לפי המוניטין שלו. אנחנו לא יכולים להסתמך על הצגת רישיון, כי אין רישיון ליועצי ביטוח או הכשרה ספציפית. היועצים יכולים להיות אנשים שעבדו בעבר בחברות ביטוח, סוכני ביטוח, עורכי דין, יועצים עסקיים ואחרים. 

אפשר להשוות לבד

התשובה נכונה, אפשר להשוות לבד ולא באמת צריך יועץ ביטוח בריאות. עם זאת, נרצה לקחת שני דגשים, האחד הוא שיועץ ביטוח בריאות יכול להשיג לנו פוליסות משתלמות יותר ממה שנוכל להשיג באופן עצמאי וכמו כן, את הזמן הכרוך בהשוואה. למרות שיש אתרי השוואת מחירים כדי לקבל את הפוליסה המשתלמת ביותר נרצה לפנות לחברת ביטוח באופן אישי ולבדוק בדיוק את היקף הפוליסה.

בנוסף, יועץ ביטוח בריאות עוזר לנו להימנע מכפל ביטוחים. כמו לדוגמא ביטוח תאונות אישיות שיכול להיות מכוסה תחת ביטוח אחר. וכאן נכנס התפקיד המשמעותי של יועץ ביטוח בריאות והוא למנוע מחברת הביטוח למכור ללקוחות ביטוחים שהם אינם צריכים בהכרח. יועץ ביטוח בריאות בלתי תלוי יכול לסייע לכם לשפר את הפוליסה הקיימת, לרכוש פוליסה מתאימה ולחסוך מאות שקלים בחודש ואלפי שקלים בשנה.

 

מה המחיר של השירות?

כמה עולה ייעוץ עם יועץ ביטוח בריאות? בדרך כלל המחיר נקבע לפי אחוזים. הפגישה הראשונה היא ייעוץ בחינם (ברוב המקרים) שבה בעצם בוחן היועץ האם באמת יש טעם להיכנס לתהליך ייעוץ. התשלום של ייעוץ ביטוח בריאות הוא חד פעמי, אתם לא משלמים לו בכל חודש ויש מקרים בהם חברת הביטוח תשלם לו בעבור ההצטרפות שלכם, אבל זה סכום שלא יוצא מכם באופן ישיר.

יועץ ביטוח בריאות

צרו איתנו קשר

או השאירו פרטים

ייעוץ פיננסי רון מאיר

ייעוץ פיננסי רון מאיר

רון מאיר, איש מקצוע מוכר בתחום ייעוץ פיננסי, עם ניסיון עשיר מאד בתחום והצלחות מרובות של עסקים ואנשים פרטיים. מנהל המרכז לייעוץ פיננסי, המקום שמרכז את כל המידע הכי מקצועי והכי עדכני ברשת.

דילוג לתוכן