ביטוח חיים עלות

צרו איתנו קשר

או השאירו פרטים

צרו איתנו קשר

ביטוח חיים עלותביטוח חיים הוא אחד הביטוחים הפופולריים והחשובים ביותר, הוא נועד כדי להגן על משפחתינו במקרה של אובדן בטרם עת, וכמו כן במקרים של אובדן כושר עבודה נכות. במקרים כאלה אנחנו יכולים לקבל פיצוי חד פעמי או קצבה חודשית, כל חברת ביטוח מציעה לנו תנאים אחרים. לכן, אנחנו ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על ביטוחי חיים.

 

ביטוח חיים עלות – מה זה והאם אתם צריכים את זה?

ביטוח חיים הוא ביטוח שמגן עליכם ועל בני משפחותיכם במקרה של פטירה. לכל ביטוח חיים ניתן לבחור את גובה תשלום הפיצוי, ובהתאם לגובה שאתם בוחרים תקבע עלות ביטוח חיים. כמו כן, יש עוד פרמטרים המשפיעים על המחיר שתשלמו בסופו של דבר, על זה נדון בהמשך. ישנם שני סוגים עיקריים של ביטוחי חיים, האחד נקרא ביטוח ריסק, ביטוח זה הוא ביטוח למקרה של מוות בלבד. בשביל לבטח את עצמכם בביטוח חיים יש למלא הצהרת בריאות ולעבור חיתום רפואי, יש לציין שהצטרפות למסלול ביטוח חיים יהיה לרוב עד גיל 70. 

לביטוח חיים יש מצבים בהם החברה לא תהיה מחויבת לשלם את הפיצויים בעבור המבוטח:

  1. התאבדות בשנת הביטוח הראשונה או התאבדות המבוטח בשנה הראשונה לאחר חידוש הביטוח.
  2. כאשר מוטב גרם למותו של מבוטח, אותו מוטב לא יהיה זכאי לקבלת פיצוי הפוליסה ואילו הפיצוי יתחלק בין יתר המוטבים.
  3. הצהרת בריאות – על המבוטח למלא את המידע הנדרש באופן אמיתי, הסתרת מידע עשויה לפטור את חברת הביטוח מתשלום. 

מלבד לסוג זה, יש עוד סוג ביטוח חיים המכסה גם מקרים של אובדן כושר עבודה ונכות. במקרה בו המבוטח אינו כשיר לעבודה בשל פגיעה גופנית ולעיתים אף נפשית ואינו יכול לפרנס, יהיה זכאי לממש את הביטוח. שימו לב, תהליך זה כולל בירוקרטיה שכן יש להוכיח שהמבוטח אינו כשיר לעבודה. לאחר שלב ההוכחה, יוכל המבוטח לבחור בין פיצוי חד פעמי או קצבה חודשית. 

ביטוח חיים עלות – כמה זה עולה?


עבור ביטוח חיים עלות משתנה בהתאם לגורמים המשפיעים על המחיר, ריכזנו עבורכם את המידע הנדרש כדי לדעת איך ליצור השוואות באופן עצמאי ולבחור נכון. בעבר העלות של ביטוחי חיים הייתה גבוהה משמעותית, אבל כיום אפשר לראות שהמחיר ירד בעשרות אחוזים. אז מה משפיע על המחיר? הנה הרשימה:

  1. סוג הביטוח – אם מדובר על ביטוח חיים למקרה של מוות בלבד, המחיר יהיה זול בהשוואה לביטוח חיים הכולל גם אובדן כושר עבודה ונכות. פעם המחירים הינו כמה עשרות שקלים בחודש. כמו כן, יש עוד סוג של ביטוח חיים, כמו ביטוח חיים משולב. ביטוח חייב משולב הינו בעלות גבוהה יותר.
  2. אורח חיים – לאורח החיים שלכם יש השפעה מרכזית על עלות הביטוח. כבר כאשר אתם פונים לחברת הביטוח היא תשאל אתכם מספר שאלות, בין היתר מצב רפואי והאם אתם מעשנים. מעשנים משלמים יותר מכיוון שהם חשופים לסכנה גבוהה יותר. 
  3. מגדר – גם למגדר יש משקל לחברות הביטוח. לפי הסטטיסטיקה, גברים יותר צפויים לחלות ולמות בטרם עת ולכן, חברות הביטוח גובות תשלום גבוה יותר לגברים מאשר לנשים. הפער בין הביטוחים בשל מגדר נע בטווח של כמה שקלים בודדים עד עשרות שקלים.
  4. גיל – לגיל שלכם יש השפעה, ככל שאתם צעירים יותר ככה המחיר אותו תשלמו מדי חודש יהיה נמוך. מנגד, גילאים בוגרים יותר ישלמו יותר מכיוון שהם יותר חשופים למחלות ופטירה בטרם עת. חשוב להדגיש, רוב חברות הביטוח מסכימות לבטח עד גיל 75 ואילו הצטרפות תהיה עד גיל 70 בלבד. 
  5. פיצוי – מה גובה הפיצוי אותו אתם בוחרים? חברות הביטוח מאפשרות לכם לבחור פיצויים בגובה של 500,000 ש"ח עד 2,000,000 ש"ח במקרה של מוות – ככל שגובה הפיצוי גבוה יותר כך המחיר אותו תשלמו מדי חודש יהיה גבוה יותר. 

 

חברות הביטוח יכולות לשאול אתכם עוד מספר שאלות, כמו לדוגמא באיזה רכב אתם נוסעים. אם אתם ללא רכב, המחיר יכול להיות מוזל יותר לעומת רכיבה על אופנוע שם המחיר יהיה גבוה יותר מאשר רכב. חברות הביטוח בסופו של דבר רוצות לכסות את עצמן ככל הניתן ולבחור את גובה הפרמיה בצורה כדאית להן. עם זאת, קיימת תחרות מאוד גדולה בין החברות השונות, ולכן לכם יש את האפשרות לבחור את החברה שמציעה לכם את הכיסוי הרחב ביותר במחיר המשתלם ביותר.

מחירון ביטוח חיים:

כפי שכבר ציינו, עבור ביטוח חיים עלות משתנה. ריכזנו עבורכם את המחירים השונים המתייחסים לעלויות בין חברות הביטוח לפי הפרטים הבאים: זכר, לא מעשן ופיצוי בגובה 500,000 ש"ח. ניתן לערוך השוואה באמצעות מחשבונים אך ההמלצה שלנו היא לפנות ליועץ ביטוחי חיים, לפניכם המחירון:

 

חברת ביטוח I גיל עד גיל 21 21-30 31-40 41-50 51-65 65 ומעלה
AIG אין הצעה 19 ש"ח 25 ש"ח 46 ש"ח 192 ש"ח 434 ש"ח
ליברה אין הצעה 13 ש"ח 19 ש"ח 46 ש"ח 171 ש"ח 405 ש"ח
הפניקס 33 ש"ח 33 ש"ח 34 ש"ח 61 ש"ח 259 ש"ח 630 ש"ח
איילון אין הצעה 16 ש"ח 25 ש"ח 61 ש"ח 234 ש"ח 583 ש"ח
ביטוח ישיר 20 ש"ח 22 ש"ח 32 ש"ח 69 ש"ח 261 ש"ח 672 ש"ח
הראל 23 ש"ח 24 ש"ח 36 ש"ח 70 ש"ח 234 ש"ח 591 ש"ח
מגדל 16 ש"ח 16 ש"ח 25 ש"ח 75 ש"ח 311 ש"ח 753 ש"ח

ביטוח חיים עלות

צרו איתנו קשר

או השאירו פרטים

ייעוץ פיננסי רון מאיר

ייעוץ פיננסי רון מאיר

רון מאיר, איש מקצוע מוכר בתחום ייעוץ פיננסי, עם ניסיון עשיר מאד בתחום והצלחות מרובות של עסקים ואנשים פרטיים. מנהל המרכז לייעוץ פיננסי, המקום שמרכז את כל המידע הכי מקצועי והכי עדכני ברשת.

דילוג לתוכן