ביטוח בריאות תעשייה אווירית

צרו איתנו קשר
תוכן עניינים

ביטוח בריאות תעשייה אוויריתביטוח בריאות תעשייה אווירית הוא ביטוח בריאות קבוצתי שמעניק לעובדי החברה מגוון יתרונות שונים. ביטוח בריאות קבוצתי מאפשר לעובדים ביטוח נוח, פשוט וקל. על ביטוח בריאות תעשייה אווירית ומה זה בכלל אומר ביטוח קבוצתי נרחיב במאמר הבא. 

 

תעשייה אווירית

התעשייה האווירית לישראל בע"מ (תע"א), הידועה גם בשמות תעשייה אווירית ו-IAI, כלומר Israel Aerospace Industries, היא חברה ממשלתית ישראלית. חברה זו מתמחה בפיתוח וייצור מוצרים בתחום התעופה, היבשה והים, מערכות חלל, מערכות ביטחוניות וצבאיות, סייבר ומוצרי אלקטרוניקה. היא מהווה את החברה הגדולה ביותר בישראל בתחום המטוסים והחלל. משרדיה המרכזיים ומתקניה העיקריים של התעשייה האווירית ממוקמים בנמל התעופה בן-גוריון בשטח של כ־2,000 דונם בחלקו המזרחי. פרט לכך, החברה מפעילה מפעלים ביהוד, אשדוד, באר יעקב, בבאר שבע, בשדה התעופה עטרות, ברמת הגולן, בתל אביב ובפתח תקווה. יש עשרות אלפי עובדים המועסקים בחברה, רובם הם מהנדסים, הנדסאים וטכנאים, ובנוסף עובדים מקומיים המועסקים בחברות קשורות ובחברות בת ברחבי העולם.

 

מהו ביטוח בריאות קבוצתי?

ביטוח בריאות תעשייה אווירית הוא ביטוח בריאות קבוצתי. מדובר בביטוח שמיועד לקבוצה של לפחות 50 אנשים שיש להם מאפיין משותף. מאחר שתעשייה אווירית מונה כעשרות אלפי עובדים, אשר המכנה המשותף שלהם הוא מקום העבודה, היא יכולה להציע לעובדים ביטוח בריאות קבוצתי. ביטוח זה מבוצע על ידי חברות ביטוח וכולל כיסוי מלא או חלקי של טיפולים, ניתוחים ותרופות שאינם כלולים בסל הבריאות של קופות החולים. ההסכם בין החברת ביטוח לנציג הקבוצה מגדיר את תנאי הביטוח, הכיסויים הכלולים ותשלום חודשי.

ביטוח בריאות קבוצתי מאפשר למבוטחים לקבל שירותים רפואיים נוספים ולהתמודד עם צרכים רפואיים מיוחדים שאינם כלולים בסל הבריאות הממומן על ידי המדינה. תקופת הביטוח נקבעת בדרך כלל למספר שנים, כאשר בדרך כלל מדובר בחמש שנים. במהלך תקופה זו המבוטחים יכולים לקבל טיפול רפואי ותרופות בהתאם לתקנות הביטוח. חברות הביטוח המציעות ביטוח בריאות קבוצתי מציעות מגוון רחב של מסלולים ופוליסות שמתאימים לצרכי הקבוצה. בין התוכן האפשרי לכיסוי ביטוח קבוצתי נמנים ניתוחים בארץ ובחו"ל, ביטוח השתלות, ביטוח תרופות, ביטוח מחלות קשות, ביטוח טיפולי שיניים וביטוח תאונות אישיות. המטרה היא לספק כיסוי טוב יותר מסל הבריאות הציבורי. 

מאפייני ביטוח קבוצתי

ביטוח בריאות תעשייה אווירית הוא ביטוח בריאות קבוצתי ולכן ריכזנו לכם את המאפיינים של ביטוח כזה- 

  • יעד הביטוח- ביטוח בריאות קבוצתי מיועד לקבוצות של 50 אנשים ומעלה המחוברים על ידי מאפיין משותף כגון מקום עבודה, ארגון או מועדון. דוגמא לזה הם עובדי תעשייה אווירית.
  • תנאי הביטוח- התנאים והכיסויים של ביטוח בריאות קבוצתי מוגדרים על ידי הסכם בין הממונה על הקבוצה (המעסיק, הארגון וכדומה) וחברת הביטוח. תנאי הביטוח יכולים להיות מותאמים לצרכים המיוחדים של הקבוצה.
  • פרמיה- הפרמיה (תשלום הביטוח) מוגדרת באופן אחיד עבור כל חבר הקבוצה, והיא מתבססת על קבוצות גיל מוגדרות. זאת אומרת שכל חבר בקבוצה משלם את אותה הפרמיה תוך כדי הבחנה בין קבוצות הגיל השונות.
  • הצהרת בריאות- במקרים מסוימים, אין דרישה להגיש הצהרת בריאות כחלק מתהליך ההצטרפות לביטוח קבוצתי. זה יכול להיות יתרון למבוטחים עם מצבי בריאות מיוחדים או פרטיים.
  • כיסוי רפואי- ביטוח בריאות קבוצתי מתקיים על פי התנאים שמפורטים בפוליסה, וחברת הביטוח תשלם את ההוצאות הרפואיות על פי הכיסוי המוסכם בין הקבוצה וחברת הביטוח. כך, המבוטחים יכולים לקבל טיפול רפואי ותרופות המותאמים לצרכים המיוחדים שלהם. 

על ידי רכישת ביטוח בריאות קבוצתי, תעשייה אווירית ועובדיה יכולים ליהנות ממגוון יתרונות של ביטוח הבריאות הקבוצתי ולקבל טיפול רפואי מותאם אישית.

 

מה ההבדל בין ביטוח בריאות קבוצתי לאישי?

ביטוח בריאות תעשייה אווירית הוא ביטוח בריאות קבוצתי המציע מגוון הבדלים לעומת ביטוח בריאות אישי. הנה חלק מההבדלים המרכזיים-

  • היקף הכיסוי- ההיקף של ביטוח בריאות קבוצתי ייקבע עבור חברי הקבוצה ויוגדר בהסכם בין חברת הביטוח לנציג הקבוצה. לעומת זאת, בביטוח בריאות אישי, ההיקף ייקבע בהתאם לבחירת הפוליסה שמבוטח יבחר, על פי צרכיו ויכולותיו.
  • הצטרפות לביטוח- בביטוח בריאות קבוצתי ניתן להצטרף לפוליסה ללא הצהרת בריאות או חתימה רפואית, בעוד שבביטוח בריאות אישי, המבוטח עובר תהליך הצטרפות ורק לאחריו מקבל אישור מתאים.
  • תשלום ותקופת הביטוח- בביטוח בריאות קבוצתי, התשלום נמוך יותר בדרך כלל ותקופת הביטוח תהיה לחמש שנים. בביטוח בריאות אישי, המחיר גבוה יותר והפוליסה תתחדש בכל שנתיים.
  • שינויים בהיקף הכיסוי- בביטוח בריאות קבוצתי, ייתכנו שינויים בהיקף הכיסוי לאורך השנים. בביטוח בריאות אישי, גם ייתכנו שינויים בהיקף הכיסוי, אך הם יתבצעו בדרך כלל בפעילות התחדשות הפוליסה.

לכן, ביטוח בריאות קבוצתי מציע יתרונות שונים, כולל תשלום נמוך יותר, הצטרפות קלה יותר ושינויים מותאמים לצרכים של קבוצה גדולה, בעוד שבביטוח בריאות אישי ניתן להתאים אישית את הפוליסה לצרכים האישיים של המבוטח.

פנו ליועץ ביטוח בריאות

יועץ ביטוח בריאות מהווה תפקיד מרכזי בהבנת הרווחה של ביטוח הבריאות הקיים והאם הוא יעיל ושווה לכם. הוא יכול לבדוק את האפשרויות השונות ולהציע פתרונות מתאימים לצרכיכם, תוך שיקול מגוון מרכיבים כמו גובה הפוליסה והכיסויים. אפילו אם כרגע אתם מחוברים לביטוח בריאות תעשייה אווירית, עשויים להיות יתרונות לביטוח אישי שכולל אפשרויות נוספות. חשוב להבין שבחירת ביטוח בריאות קבוצתי או אישי היא החלטה אישית שלכם, ולכן כדאי לשקול את כל המרכיבים השונים כמו גובה הפרמיה, הכיסויים והתנאים השונים. יועץ הביטוח יכול לעזור לכם להבין את התנאים של כל חברת הביטוח ולבצע השוואה מקיפה, כך שתוכלו לקבל את הביטוח המתאים ביותר לצרכים שלכם. הם יוכלו להסביר על המגבלות, השירותים והתוכניות הזמינות, ולסייע בבחירתכם באופן מושכל ומבוסס על מידע מקצועי.