ביטוח בריאות לתיירים

צרו איתנו קשר

ביטוח בריאות לתיירים לטווח קצר הוא סוג של פוליסה המוצעת לתקופת זמן מוגבלת. ביטוח זה נקרא גם ביטוח רפואי לנסיעות, ביטוח רפואי זמני, ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח נסיעות לביקור בישראל ועוד. הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא, המשיכו לקרוא.

בעוד שבארצות הברית ניתן לרכוש ביטוח בריאות לטווח קצר עד שלושה חודשים ובבריטניה ניתן לקנות אותו עד שישה חודשים, מדינות מסוימות מאפשרות לרכוש פוליסת ביטוח לתיירים עד 12 חודשי כיסוי. בישראל, ניתן לשלם על ביטוח בריאות לתיירים לפי משך תקופת השהות שלכם במדינה. בממוצע, תוכלו למצוא פוליסות בעלויות של כ-9 ₪ – 12 ₪ ליום.

הבדלים בין ביטוח בריאות לתיירים לבין ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח בריאות לתיירים לטווח קצר הוא סוג של פוליסה המוצעת לתקופת זמן מוגבלת. ביטוח זה נקרא גם ביטוח רפואי לנסיעות, ביטוח רפואי זמני, ביטוח נסיעות לחו"ל
קרדיט תמונה: pexels

ביטוח בריאות לתיירים הוא סוג של ביטוח נסיעות, המכסה הוצאות רפואיות שנגרמו למטייל במקרה חירום. בהיבט זה של הדברים, ביטוח זה מגן על נוסעים מפני הפסדים כספיים במקרה שהם צריכים טיפול רפואי בזמן שהם בחו"ל.

ביטוח נסיעות לחו"ל, לעומת זאת, הוא סוג של ביטוח נסיעות המכסה את הנוסעים מהפסדים כספיים המתרחשים עקב נסיבות שאינן בשליטתם כגון אובדן או גניבה של כבודה, עיכובים וביטולי טיסות, אובדן או גניבה של כבודה וכו'.

לבחור בין סוגי פוליסות ביטוח לתיירים

אם אתם מטיילים, תצטרכו לבחור בין סוגים שונים של ביטוחי בריאות וביטוחי נסיעות לחו"ל. הבדל עיקרי הוא, שביטוח בריאות לתיירים אינו מקיף כמו ביטוח נסיעות לחו"ל. הנוסעים יצטרכו לשלם יותר אם הם רוצים כיסוי בינלאומי, אבל זה יהיה שווה את זה, כי הם יכולים לקבל יותר סוגי כיסוי והטבות שונות.

ההטבות משתנות מפוליסה לפוליסה ותלויות בצרכים שלכם וסוג הכיסוי שתצטרכו. לדוגמה, פוליסות מסוימות מכסות רק מקרי חירום, בעוד שאחרות מכסות טיפול שגרתי כגון ביקורי רופא, אשפוז ותרופות מרשם.

מה מכסה ביטוח בריאות לתיירים לטווח קצר?

ביטוח בריאות לתיירים לטווח קצר הוא סוג של ביטוח נסיעות המכסה את המטייל לפרק זמן מסוים, לרוב עד שנה. ביטוח מסוג זה בדרך כלל זול בהרבה מביטוח בריאות נסיעות רגיל, והוא נותן למטיילים שקט נפשי שהם יהיו מכוסים במקרה שמשהו חלילה ישתבש.

סוג זה של ביטוח בריאות לטווח קצר מושלם עבור כל מי שרוצה לצאת לחופשה, אך לא רוצה להוציא יותר מדי כסף על ביטוח יקר שלא לצורך (כמו ביטוח נסיעות מקיף לחו"ל). ביטוח בריאות לתיירים גם נהדר עבור אנשים שמבקרים משפחה או חברים בחו"ל או בארץ, אבל שוקלים להאריך מעט את הביקור שלהם. מאחר שבדרך כלל משלמים לפי כמות הימים שאתם שוהים במדינה, לרוב יהיה ניתן להאריך את משך השהות שלכם במקרה שכך תחליטו.

מי רוכש פוליסת ביטוח בריאות לתיירים?

ביטוח בריאות לתיירים הוא סוג של ביטוח נסיעות, המכסה הוצאות רפואיות שנגרמו למטייל במקרה חירום. בהיבט זה של הדברים

ביטוח בריאות לטווח קצר הוא סוג של ביטוח שנועד לכסות לתקופה זמנית. לרוב הוא נרכש על ידי אנשים שמבקרים בארץ למשך פחות מ-6 חודשים. הוא מציע כיסוי להוצאות רפואיות שנגרמו במסגרת הזמן של הפוליסה, וניתן להשתמש בו לביטוח של מצבים קיימים. לרוב פוליסות ביטוחי הבריאות לטווח קצר יש תקופת המתנה לפני שהן מתחילות, מה שאומר שתצטרכו להמתין פרק זמן מסוים לפני מתן הטבות כלשהן.

הפוליסה תכסה בדרך כלל רק טיפול חירום ואשפוז, ולכן היא אינה מציעה כיסוי מקיף כמו שעושה ביטוח בריאות מסורתי. ביטוח בריאות לטווח קצר הוא גם הרבה יותר יקר מתוכניות רגילות, אבל הוא יכול להיות מאוד מועיל במצבי חירום או אם אתם נתקלים באיזשהו בלת"מ רפואי. חשוב לציין, פוליסות אלו אינן נועדו להחליף תוכניות ביטוח בריאות לטווח ארוך, אלא מספקות שכבת הגנה נוספת לנוסעים שצריכים לקנות פוליסה במדינת היעד שלהם.

כמה עולה ביטוח בריאות לתיירים ובמה המחיר תלוי?

עלות ביטוח הבריאות תלויה במספר גורמים כגון גיל, הכנסה וסוג התוכנית, אופי ואורח החיים של המטיילים, היסטוריה רפואית, בעיות רפואיות קיימות ועוד. באופן כללי, תייר יכול לצפות לשלם בין 5-100 דולר ליום עבור כיסוי בינלאומי, בעוד שבישראל המחירים לרוב יהיו זולים יותר. בישראל, תוכלו למצוא חברות ביטוח המספקות כיסוי בעלויות ממוצעות של כ-9 ₪ – 12 ₪ ליום.

כדי להכיר יותר את המחירים הממוצעים בשוק לפוליסות הביטוח השונות, יהיה כדאי לסקור מעט את הרשת ולעבור על כמה פורטלים אינטרנטיים. תוכלו למצוא באינטרנט מחשבונים של ביטוחי בריאות מסוגים שונים, מחירון ביטוח בריאות לתיירים ועוד מידע רב ומועיל.

למה חשוב לרכוש ביטוח בריאות לתיירים?

בכמה מילים הכי פשוטות, ביטוח בריאות לתיירים נועד להגן עליכם מפני הבלתי צפוי. בסופו של דבר, מקרים של "חוקי מרפי" תמיד יכולים לקרות, ואנחנו לעולם לא יכולים לדעת מה יביא אתו המחר. בתוך כך, אתם רוצים לדעת שאם יש לכם מקרה חירום רפואי בחו"ל וצריך חלילה להתאשפז, ביטוח הבריאות יכסה את עלויות האשפוז שלכם וכל ההוצאות הנלוות, לרבות טיפולים רפואיים.

חשוב לציין, למדינות שונות יש מערכות רפואיות שונות ולחלק מהמדינות אין הסכם הדדי עם כלל המדינות. המשמעות היא שאם אתם חולים או נפצעים בעת נסיעה במדינה זרה וצריך להתאשפז, העלויות יכולות להיות אסטרונומיות. חשוב לקחת זאת בחשבון, ולבדוק מול חברת הביטוח מה פוליסת הביטוח שלה כוללת ובאילו מקרים ומדינות ניתן להפעיל את הביטוח.

מה עדיף, ביטוח נסיעות לחו"ל או ביטוח בריאות לתיירים?יהיה כדאי לסקור מעט את הרשת ולעבור על כמה פורטלים אינטרנטיים. תוכלו למצוא באינטרנט מחשבונים של ביטוחי בריאות מסוגים שונים, מחירון ביטוח בריאות לתיירים ועוד מידע רב ומועיל

ביטוח נסיעות הוא סוג של ביטוח המכסה את הסיכון לתאונות, פציעות או מחלות שעלולות להתרחש בזמן נסיעה לחו"ל. רמת וסוג הכיסוי יהיו תלויים בפוליסה שתרכשו ובמה שמדינת היעד שלכם דורשת מהמבקרים כדי להיכנס לגבולותיה.

ביטוח בריאות לתיירים מספק גישה לשירותי בריאות במדינת היעד עבור כל בעיה רפואית שעלולה להתרחש במהלך נסיעתכם. ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה. היעד, משך השהייה, מצבים רפואיים וגורמים נוספים צריכים להילקח בחשבון.

מה אם נוסעים למשך של יותר מ-90 ימים?

אם אתם נוסעים למשך של פחות מ-90 יום ואין לכם ביטוח בריאות בארץ מולדתם, אז רצוי לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל וגם ביטוח בריאות לתיירים. אם אתם נוסעים ליותר מ-90 יום, כדאי לבדוק את העלויות של ביטוחים לתיירים לטווח ארוך. ייתכן שתוכלו לקבל הטבות כאלו ואחרות.

בסופו של דבר, כשנוסעים לחו"ל ומבקרים במספר מדינות שונות, תמיד כדאי לעשות ביטוח נסיעות מקיף ככל האפשר. זה יכסה אתכם עבור כל הוצאות רפואיות שעלולות להיווצר בעת נסיעה. עם זאת, אם אתם שוהים רק במדינה אחת, אז יכול להיות זול יותר לרכוש ביטוח בריאות לתיירים במקום.

המלצת השוואת מחירים עבור ביטוח בריאות לתיירים

בשורה התחתונה, השוואת מחירים עבור ביטוח בריאות לתיירים חשובה מכיוון שהיא יכולה לעזור לכם לאתר את המחיר הטוב ביותר עבור הצרכים האישיים שלכם. בתוך כך, חשוב להשוות מחירים לביטוח בריאות לתיירים מכיוון שיש הרבה סוגים שונים של פוליסות.

הדרך הטובה ביותר להשוות מחירים עבור ביטוח בריאות לתיירים היא באמצעות כלי השוואה מקוון, אתרי אינטרנט, פורטלים שונים ועוד. כלים אלו יספקו לכם רשימה של כל החברות באזורכם המציעות כיסוי מסוג זה. לאחר מכן תוכלו לבחור איזה מהביטוחים מתאים לכם ביותר ולגלות כמה זה יעלה לפני שתמשיכו הלאה לרכישת פוליסה.

ייעוץ פיננסי רון מאיר

ייעוץ פיננסי רון מאיר

רון מאיר, איש מקצוע מוכר בתחום ייעוץ פיננסי, עם ניסיון עשיר מאד בתחום והצלחות מרובות של עסקים ואנשים פרטיים. מנהל המרכז לייעוץ פיננסי, המקום שמרכז את כל המידע הכי מקצועי והכי עדכני ברשת.

התקשרו עכשיו! דילוג לתוכן