ביטוח בריאות לעובדי מדינה

צרו איתנו קשר

ביטוח בריאות לעובדי וגמלאי המדינה הוא מכלול הטבות, שמציעה חברת הביטוח כדי להגן על המבוטח מפני הוצאות רפואיות גבוהות ובלתי צפויות. ביטוח זה יכול גם להציע לכסות כמה הוצאות שאינן קשורות לבריאות-חירום, כגון טיפול שיניים וטיפול בעיניים.

בישראל ובמדינות רבות בעולם, ישנם שני סוגים של ביטוח בריאות: פרטי וציבורי. ביטוח בריאות פרטי ממומן בדרך כלל על ידי המעסיק או על ידי המבוטח עצמו, כאשר ביטוח בריאות ציבורי מסופק על ידי הממשלה או מוסד ציבורי כלשהוא. בנוסף לסוגי הביטוחים האלו, קיימת גם פוליסת ביטוח בריאות לעובדי מדינה וגמלאי המדינה.

אילו כיסויים חינם כוללת פוליסת בריאות לעובדי מדינה?

בניגוד לפוליסות ביטוח בריאות אחרות, עובדי המדינה וגמלאי המדינה זכאים לרובד כיסויים חינם הכולל שיפוי להוצאות רפואיות בסך 50,000 ש"ח בעת איתור ואבחון של מחלות קשות. כמו כן, ביטוח בריאות לעובדי מדינה כולל גם כיסוי חינם של שירות רופא מלווה במקרה של מחלה קשה או תאונה קשה.

בנוסף, ביטוח בריאות לעובדי המדינה כולל גם כיסוי חינם לבדיקות גנומיות (זוהי בדיקה מותאמת אישית להתאמת תרופה או טיפול למחלת הסרטן). ולבסוף, הפוליסה של עובדי המדינה כוללת גם כיסוי חינם של שירות מחקר אישי ממוקד. הכוונה היא למחקרים קליניים חדשניים ומידע אודות התאמת טיפולים מתקדמים.

מהו בעצם ביטוח בריאות לעובדי מדינה?כאשר ביטוח בריאות ציבורי מסופק על ידי הממשלה או מוסד ציבורי כלשהוא. בנוסף לסוגי הביטוחים האלו, קיימת גם פוליסת ביטוח בריאות לעובדי מדינה וגמלאי המדינה.

ביטוח בריאות הוא כל סוג של ביטוח המסייע בתשלום הוצאות רפואיות, תרופות שלא בסל התרופות, ניתוחים כירורגיים, בדיקות ואבחונים ועוד. ישנם סוגים רבים ושונים של ביטוח בריאות, כולל קופות חולים בחסות מעסיק, ביטוח קופות חולים אישיות ותוכניות בריאות ממשלתיות, תוכניות בריאות פרטיות ועוד. במילים פשוטות, ביטוח בריאות הוא סוג של ביטוח המעניק כיסוי להוצאות רפואיות וטיפולים הקשורים למחלה או לפציעה.

הדבר החשוב שאתם צריכים לזכור לגבי ביטוח בריאות, הוא, שזה לא רק עניין של הגנה על הבריאות – זה גם עניין של הגנה על הכספים וכלכלת המשפחה מפני העלויות העצומות של מחלה או פציעה בלתי צפויה. בתוך כך, פוליסת הביטוח בנויה ממספר רבדים וכל עובד מדינה יכול להתאים את הביטוח ליכולתו הכלכלית. כמו כן, לצרכי הביטוח שלו ושל בני משפחתו.

מה ההבדל בין ביטוח בריאות לבין ביטוח חיים?

ביטוח בריאות לעובדי מדינה הוא סוג של ביטוח שמשלם עבור הוצאות רפואיות, כגון ביקורי רופא, אשפוז וניתוחים, תרופות במרשם, תרופות לא בסל התרופות, אפילו טיפולים ובדיקות עיניים ושיניים ועוד. בשונה מכך, ביטוח חיים הוא סוג של ביטוח המחלק כספים למוטב כאשר המבוטח נפטר, חלילה. בתוך כך, ביטוח בריאות משלם הוצאות רפואיות, כמו גם מכסה את עלות ביקורי הרופאים, האשפוזים והניתוחים שמבוטח עשוי להידרש לעבור.

בשונה מביטוח בריאות, ביטוח חיים משלם כספים למוטב כאשר המבוטח נפטר בלבד ואך ורק במקרים אלו ניתן להפעיל את פוליסת הביטוח הזאת. כמו כן, ביטוח חיים מעניק הגנה כלכלית למבוטח במקרה של מחלה סופנית. התמורה מביטוח חיים משמשת לפירעון חובות, מתן מקור הכנסה למשפחה וכיסוי עלויות הלוויה וכולי.

מה הסיכונים באי רכישת ביטוח בריאות?כמו כן, ביטוח בריאות לעובדי מדינה כולל גם כיסוי חינם של שירות רופא מלווה במקרה של מחלה קשה או תאונה קשה.

אם אין לכם ביטוח בריאות לעובדי מדינה או ביטוח בריאות באופן כללי, בעת הצורך, יכול להיות קשה לקבל את הטיפול שצריך. ראשית, ללא ביטוח, ייתכן שתצטרכו לשלם עבור כל הטיפול הרפואי שלכם מהכיס. המשמעות היא שאם יש לכם חלילה מחלה או תאונה חמורה, זה עלול להוביל להרס כלכלי משמעותי במיוחד.

שנית, ללא ביטוח בריאות מותאם אישית, אתם תמצאו את עצמכם ממתינים לעיתים תקופות ארוכות עד קבלת התור שלכם והגעה לרופא המבוקש. בהיבט זה של הדברים, רפאה פרטית מאפשרת לכם לקצר את תקופת ההמתנה לפגישה עם הרופא. אם כך, אי-רכישת ביטוח בריאות תוביל לדיחוי של הטיפול הרפואי שתקבלו.

חשובה השוואת המחירים בין חברות ביטוח בריאות

כאשר מדובר על ביטוחי בריאות שונים, חשוב להשוות מחירים בין קופות החולים כי חלקן יציעו יותר כיסוי בפחות כסף ולהיפך. כאשר אתם משווים מחירים, חשוב להסתכל על הפרמיה החודשית, ההשתתפות העצמית וממקסימום המחיר השנתי שייצא בסופו של דבר מהכיס שלכם. בהיבט זה, חשוב שנשווה מחירים בין החברות השונות כי לכל חברה יש כיסוי ועלות שונים.

על מנת למצוא את המחיר הטוב ביותר עבור ביטוח הבריאות שלכם, עליכם לדבר עם סוכן או מתווך, כמו גם לבדוק מחירים באינטרנט ובחרות הביטוח השונות. במילים פשוטות, קוראים לתהליך הזה "מחקר שוק" ו-"השוואת מחירים". באמצעות התהליכים האלו תוכלו לא רק לחסוך כסף, אלא גם לדייק את השירותים הרפואיים שתקבלו.

כמה עולה ביטוח בריאות לעובדי מדינה?

אם חשבתם שביטוחי הבריאות הפרטיים שמורים אך ורק לאנשים בעלי אמצעים כלכליים, אנחנו שמחים לבשר לכם שבישראל יש את אחת ממערכות הבריאות הכי טובות ומקיפות בעולם כולו. בעוד שביטוח פרטי בארצות הברית יכול להגיע למאות ואלפי דולרים, בישראל נהוג לשלם כמה שקלים בודדים בחודש ועד ממוצע של עשרות שקלים בכל חודש.

בדומה לסוגי ביטוחי בריאות אחרים בישראל, ביטוח בריאות לעובדי מדינה יהיה לא רק אטרקטיבי בכיס, אלא גם מקיף מבחינת השירותים הרפואיים שתצטרכו או שלא תצטרכו לקבל. בהיבט זה, מערכת הבריאות הישראלית היא אחת מהטובות בעולם, ובהחלט מובן מדוע.

ביטוח בריאות לעובדי מדינה כולל סעיף אובדן כושר עבודה?

במילים פשוטות, אובדן כושר עבודה הוא מצב המונע מאדם לעבוד. מצב זה יכול לקרות בגלל מספר סיבות, כולל פציעה או מחלה, אך גם כתוצאה מפגיעה נפשית או רגשית חמורה המהווה טריגר לבעיות תפקוד בעבודה ואי יכולת לחזוק אליה.

כאשר מדברים על ביטוח בריאות לעובדי מדינה ובכלל, חברות ביטוח בריאות נדרשים לכסות אובדן כושר עבודה, ברוב המקרים. אם יש לכם שאלות ואתם רוצים לדעת האם ביטוח הבריאות שלכם מכסה את הסעיף הזה, עדיף לבדוק ישירות עם חברת הביטוח שלכם.

ביטוח בריאות במקרה של פציעה ושיקום

אם יש לכם פציעה כלשהיא, ייתכן שתידרש לעבור תקופת שיקום לפני שתוכלו לחזור לעבודה. הזמן שלוקח לגוף שלכם להחלים יהיה תלוי בחומרת הפציעה וכמובן, בסוג הטיפול הרפואי שתקבלו או לק תקבלו בהתאמה אישית.

וכאן נכנס למשוואה ביטוח בריאות לעובדי מדינה, שמאפשר לכם לקבל את כלל הטיפולים הרפואיים שתצטרכו על מנת להחלים ולחזוק לתפקוד שגרתי. כידוע, אובדן כושר עבודה הוא כאשר מישהו נפצע או חולה מדי מעבודתו ואינו יכול לחזור לתפקידיו הרגילים למשך תקופה ממושכת.

באילו מקרים אובדן כושר עבודה יכול לקרות?

זה יכול לקרות בכל גיל ובכל עיסוק, אבל זה נפוץ יותר בקרב עובדי כפיים שמבלים שעות רבות על הרגליים או בתנועה חוזרת עם הרמה כבדה. אם אתם עובדי מדינה, ביטוח הבריאות שלכם עשוי לכסות את הסעיף הזה של פציעה, אובדן כושר עבודה ושיקום.

טיפ אחרון מאיתנו, אם אתם מחפשים ביטוח בריאות לעובדי מדינה, אנחנו ממליצים לבדוק באינטרנט מחירונים לביטוחים וגם מחשבונים לחישוב דמי ביטוחים מכל הסוגים. ככה תוכלו לא רק לחסוך כסף, אלא גם לדייק את צרכי הביטוח שלכם ואת השירותים שתקבלו.

ייעוץ פיננסי רון מאיר

ייעוץ פיננסי רון מאיר

רון מאיר, איש מקצוע מוכר בתחום ייעוץ פיננסי, עם ניסיון עשיר מאד בתחום והצלחות מרובות של עסקים ואנשים פרטיים. מנהל המרכז לייעוץ פיננסי, המקום שמרכז את כל המידע הכי מקצועי והכי עדכני ברשת.

התקשרו עכשיו! דילוג לתוכן